اقتصادآنلاين/ مقامات هند اعلام کردند که گوگل از سلطه خود بر سيستم عامل اندرويد سوءاستفاده کرده است تا به رقباي خود آسيب بزند.
به گزارش  رويترز، مقامات سازمان رقابت هند پس از دو سال تحقيق اعلام کردند که شرکت گوگل از جايگاه خود به عنوان مالک سيستم عامل اندرويد براي ضربه زدن غيرقانوني به رقباي خود استفاده کرده است.

 اين گزارش مي‌افزايد که شرکت آلفابت که مالک گوگل است، با استفاده از جايگاه خود توانايي شرکت‌هاي توليدکننده تجهيزات و گوشي‌هاي هوشمند براي توسعه و فروش سيستم‌هاي عالم جايگزين اندرويد را محدود کرده است. البته شرکت گوگل طي بيانيه‌اي گفته که قصد دارد، به همکاري با سازمان رقابت هند ادامه داده تا نشان دهد، چگونه سيستم عامل اندرويد به گسترش رقابت و نوآوري منجر شده است.

قرار شده که مقامات هندي گزارش گوگل را مورد ارزيابي قرار داده و يک بار ديگر به اين شرکت فرصت دهند تا از خود پيش از صدور حکم نهايي که ممکن است به اعمال جريمه سنگين عليه گوگل منجر شود، دفاع کند. البته گوگل اين فرصت را دارد که به هر حکمي که عليه‌اش صادر شده، در هند اعتراض کند. گوگل اخيرا در فرانسه هم به خاطر يک اتهام تقريبا مشابه مجرم شناخته شده بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم