زومجي/ فصل هشتم از چپتر دوم بازي فورتنايت روز سه‌شنبه ۲۳ شهريور ماه در دسترس قرار گرفت و در اين مقاله نگاهي به تغييرات آن انداخته‌ايم.
   
اپيک گيمز (Eipc Games)، سازنده و ناشر فورتنايت، با ارائه فصل‌هاي مختلف سعي مي‌کند تا ظاهري جديد را در اختيار کاربران قرار دهد. اين در حالي است که بعضي وقت‌ها، شاهد اشاره‌هايي به فصل‌ها يا حتي چپتر گذشته بازي هستيم. روز سه‌شنبه ظهر ۲۳ شهريور ماه (۱۴ سپتامبر) فصل هشتم بازي فورتنايت با انتشار يک تريلر سينمايي در دسترس قرار گرفت. 

باتوجه‌به موارد نشان داده شده در فصل Cubed، شاهد مواردي هستيم که در گذشته شاهد آن‌ها بوده‌ايم. به‌عبارتي در اين فصل شاهد بازگشت مکعب دوست داشتني فورتنايت و هيولاهاي شيطاني هستيم، اما اين بار با ساختاري متفاوت در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند که در ادامه بيشتر به آن‌ها مي‌پردازيم. 


تغييرات نقشه بازي
درظاهر، نقشه فصل Cubed شباهت‌هاي بسياري به فصل هفتم دارد. بااين‌حال، Holly Hedges درحال بازگشت به ظاهر قبل از حمله بيگانگان است و ازطرفي محيط Corny Complex هم به محيط Corny Crops تبديل شده است. همچنين دراين‌ميان به محيط‌هاي جديدي هم اشاره کنيم که با نام The Sideways شناخته مي‌شوند. براي مثال محيط‌ Smashed Stronghold ه در شرق Pleasant Park قرار دارد يا محيط Wasted Woods که در غربي‌ترين نقطه منطقه Weeping Woods است. 

محيط‌هاي ذکر شده درواقع يک بُعد ديگر از جزيره Fortnite را نشان مي‌دهد و به‌نظر مي‌رسد که تا انتهاي فصل يا حتي فصل‌هاي بعد، شاهد بيشتر شدن اين دسته از محيط‌ها و ورود جزيره بازي به يک بُعد ديگر باشيم، زيرا تنها دو فصل مانده تا چپتر دوم هم به ۱۰ فصل برسد. از ديگر تغييرات داخل نقشه بازي که روي گيم‌پلي شما هم تاثير مي‌گذارد، مي‌توان‌به Sideways Anomaly اشاره کرد. با هر بار ورود به بازي، يک دايره بزرگ و نارنجي‌رنگ را در محيط بازي مشاهده مي‌کنيد که هر بار به‌صورت تصادفي محل آن تغيير مي‌کند.

با ورود به اين دايره، به محل‌هاي ديگري تلپورت مي‌شويد و جاذبه در اين قسمت‌ها کمتر از محيط‌هاي عادي است و ازطرفي قادر به ساخت و ساز هم نيستيد؛ تقريبا موردي مشابه‌به UFO در فصل گذشته. همانند فصل‌هاي گذشته، با ورود به بازي براي اولين‌بار (در فصل جديد)، نقشه بازي براي شما درحالت نامعلومي قرار دارد و با گشت‌وگذار در محيط‌ها، محيط‌هاي بازي آزاد شده و XP دريافت مي‌کنيد. تغييرات گيم‌پلي 
با ورود به Sideways Anomalyها يا به‌واسطه‌ي پورتال‌هايي که در گوشه‌وکنار محيط‌هاي بازي قرار دارند، مي‌توانيد با هيولاها بجنگيد و با کشتن‌شان متريال‌هاي جديدي را براي ساخت سلاح کسب مي‌کنيد. ازاين‌رو در جريان فصل Cubed شاهد سلاح‌هاي جديدي از جمله Sideways Rifle و Sideways Minigun هستيم که با اين دسته از منابع ساخته مي‌شوند. همچنين در اين فصل شاهد بازگشت سلاح‌هايي از جمله Harpoon Gun و Sniper Rifle خودکار هم هستيم.

زماني‌که مکعب براي اولين‌بار در جهان فورتنايت معرفي و قرار گرفت، شاهد مکعب‌هاي کوچک سنگي بوديم (Shadow Stone) که با برداشتن آن‌ها، براي مدتي نامرئي مي‌شديد. حال در جريان فصل Cubed هم شاهد بازگشت Shadow Stoneها هستيم. دراين‌ميان اشاره کنم که در زمان نامرئي بودن نمي‌توانيد از اسلحه خود استفاده کنيد، زيرا اين کار باعث از بين رفتن تاثير Shadow Stone مي‌شود. البته اگر ساير بازيکن‌ها در نزديکي شما قرار داشتند، مي‌توانيد آن‌ها را به‌واسطه‌ي سلاح خود غافل‌گير کنيد. 

در چند فصل گذشته بود که شاهد اضافه شدن حيوان به جهان بازي بوديم که با کشتن آن‌ها، منابع و آيتم‌ کسب مي‌کرديد. حال در فصل هشتم هم شاهد اضافه شدن کلاغ به جهان بازي هستيم. بتل‌پس و مأموريت‌هاي بازي
با شروع فصل جديد، يک بتل‌پس جديد هم ارائه مي‌شود که کاربران باخريد و ارتقاي سطح مي‌توانند ستاره کسب کرده و با ستاره‌هاي خود آيتم‌هاي تزئيني و اسکين‌هاي جديدي را خريداري کنند. در فصل Cubed مأموريت‌ها و چالش هاي روزانه و هفتگي مختلفي براي شما درنظر گرفته شده و همچنين شاهد بازگشت Punchcardها هستيم. کارت‌هاي پانچ درواقع نوعي از مأموريت‌هاي جهان بازي است که به شما کمک مي‌کند XP بيشتري را در بازي کسب کنيد. ازميان اسکين‌هاي جديد فورتنايت هم بد نيست به حضور کارنيج در بازي اشاره کنيم که کاربران به‌عنوان آخرين اسکين بتل پس فصل Cubed مي‌توانند او را آزاد کنند. 

دراين‌ميان بد نيست به شخصيت Toona Fish هم اشاره‌اي داشته باشيم که کاراکتر قابل شخصي‌سازي جديد اين فصل است. بازيکنان با پيدا کردن قوطي رنگ‌هاي مخصوص در گوشه و کنار جزيره فورتنايت، مي‌توانند رنگ‌هاي جديدي را براي کاراکتر Toona Fish آزاد کنند. 

در انتها نظر شما دراين‌باره چيست؟ آيا فصل هشتم را تابه اينجاي کار دوست داشته‌ايد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم