ترنجي/ سري آيفون ١٣ کم‌تر از يک هفته پيش معرفي شد. اما اين موضوع سبب شده است تا شايعات پيرامون سري آيفون ١۴، هيجان انگيزترين شود. به تازگي مشخصات سري آيفون ١۴ به طور کامل‌تري لو رفته است. در ادامه، مروري بر شايعات جديد اين خانواده خواهيم داشت.

رندر يکي از گوشي‌هاي آيفون ١۴ (احتمالاً آيفون ١۴ پرو مکس) توسط يکي از منابع نزديک به اپل پيش از رونمايي سري آيفون ١٣ منتشر شده بود.

بر اساس گفته‌هاي GizChina، مشخصات سري آيفون‌هاي ٢٠٢٢ بيش از پيش فاش شده است. هم اکنون، اپل متمرکز بر عرضه سري آيفون ١٣ و تأمين قطعات آن در ميان موج عظيم استقبال طرفداران است. ما حتي پيش از ارائه سري آيفون ١٣، ديداري با شايعات و رندرهاي سري آيفون ١۴ داشتيم.

حال بر اساس اطلاعات جديد فاش شده از زنجيره تأمين محصول اپل، حداقل يکي از گوشي‌هاي سري آيفون ١۴ داراي نمايشگري با فناوري LTPS OLED خواهد بود. اين گوشي، ارزان‌ترين گوشي اين خانواده يعني آيفون ١۴ خواهد بود. رفرش ريت نمايشگر اين گوشي، احتمالاً ۶٠ هرتز است.

با اين وجود، احتمال مي‌رود که سه عضو ديگر اين سري مجهز به نمايشگر LTPO OLED با رفرش ريت ١٢٠ هرتزي باشند. البته ما در مورد رخ دادن اين اتفاق براي آيفون ١۴ مکس مطمئن نيستيم. همان طور که مي‌دانيد، امسال تنها دو نسخه گران‌تر خانواده آيفون ١٣ از چنين نمايشگري برخوردار بوده‌اند. نمايشگر اين گوشي‌ها، ساخت سامسونگ است.

با اين وجود، گزارشات حاکي از اين هستند که LG قرار است وارد زنجيره تأمين نمايشگرهاي LTPO OLED براي نسل بعدي آيفون‌ها شود. اين کمپاني، به دومين تأمين کننده اين نوع از نمايشگرها براي اپل تبديل خواهد شد.

بر اساس شايعات اخير، خانواده آيفون ١۴ از عضوي با نمايشگر ۵.۴ اينچي برخوردار نخواهد بود. بلکه آيفون ١۴ و آيفون ١۴ پرو با نمايشگر ۶.١ اينچي و آيفون ١۴ مکس و آيفون ١۴ پرو مکس نيز با نمايشگر ۶.٧ اينچي راهي بازار مي‌شوند.

و اما به مشخصات سري آيفون ١۴ مي‌رسيم. بايد بگوييم که اطلاعات موثق زيادي از اين خانواده موجود نيست. با اين حال، اطلاعات لو رفته‌اي از مشخصات کليدي اين سري در برخي از منابع موجود هستند. اما ما اين اطلاعات را رد و يا تأييد نمي‌کنيم.

بر اساس تصوير منتشر شده از مشخصات سري آيفون ١۴، نسخه استاندارد و پرو با نمايشگر ۶.٠۶ اينچي معرفي مي‌شوند. اين در حالي است که نسخه مکس و پرو مکس نيز با نمايشگر ۶.۶٨ پا به عرصه وجود مي‌گذارند.

به علاوه، اين گزارش نشان مي‌دهد که آيفون ١۴ مکس نيز از نمايشگر LTPS OLED با رفرش ريت ۶٠ هرتزي بهره مي‌گيرد. در نتيجه، احتمال دارد که آيفون ١۴ مکس در کل ضعيف‌تر از iPhone 14 Pro باشد.

در بطن اين سري، از تراشه Apple A16 Bionic با ليتوگرافي ۴ نانومتري استفاده خواهد شد. به جز آيفون ١۴ که همچنان از دوربين اصلي دوگانه استفاده مي‌کند، درگير اعضاي اين سري به دوربين اصلي سه گانه مجهز مي‌شوند. در همين حين، دوربين اصلي اين نسل بالأخره از يک انقلاب برخوردار مي‌شود. به طوري که اپل به سراغ استفاده از سنسور ۴٨ مگاپيکسلي با اندازه ١/١.٣” اينچي مي‌رود. اما ممکن است اين سنسور، وظيفه ثبت عکس‌هاي فوق عريض را داشته باشد.

بر اساس اين تصوير، اپل مجدداً از حسگر تشخيص اثرانگشت درون نمايشگر TouchID بهره گيري مي‌کند. از سوي ديگر، در اين نسل همچنان از FaceID استفاده مي‌شود.

نظر شما در مورد اين مشخصات چيست؟ فکر مي‌کنيد که اين ويژگي‌ها براي نسل بعد جذابيتي دارند؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم