ديجياتو/ خريداران آيپد ميني ۶ در زودترين حالت بايد تا ماه اکتبر صبر کنند تا سفارش‌ها به دستشان برسد، چون فروشگاه آنلاين اپل استور اعلام کرده که تاريخ تحويل آيپد ميني جديد تا ۲۷ مهر (۱۹ اکتبر) به تعويق افتاده است.

اپل سه‌شنبه هفته پيش در مراسمي تحت عنوان «کاليفرنيا استريمينگ» از چند محصول جديد از جمله آيفون ۱۳، اپل واچ ۷ و البته آيپد ميني پرده برداشت. اين تبلت کوچک اندام قرار بود از تاريخ ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) در فروشگاه‌ها عرضه شود و به دست خريداران برسد، اما حالا ظاهرا عرضه اين دستگاه کمتر از يک ماه به تعويق افتاده و خريداران بايد کمي بيشتر منتظر آيپد ميني جديد بمانند.

بر اساس اطلاعاتي که هم‌اکنون در فروشگاه آنلاين اپل استور وجود دارد، آيپد ميني در زودترين حالت از تاريخ ۲۷ مهر به دست خريداران آمريکايي مي‌رسد. ولي از آن‌جايي که اين تبلت احتمالا طرفداران زيادي خواهد داشت، کاربران بايد منتظر باشند که اين محصول حتي ديرتر به دستشان برسد و تحويل کالا به ماه نوامبر موکول شود.


اگرچه تحويل سفارش‌ها تا اواخر مهر به طول مي‌انجامد، ولي ظاهرا خريد از داخل فروشگاه‌ها تا اين تاريخ به تعويق نمي‌افتد. بررسي‌ها نشان داده که خريداران احتمالا مي‌توانند از ۲ مهر آيپد ميني جديد را از فروشگاه‌هاي فيزيکي اپل تهيه کنند. البته آيپد ميني تنها محصول جديد اپل نيست که ديرتر از انتظار وارد بازار مي‌شود و خريداران آيفون ۱۳ پرو هم چنين موضوعي را تجربه خواهند کرد.

آيپد ميني جديد از نمايشگر بزرگ‌تر ۸.۳ اينچي از نوع Liquid Retina استفاده مي‌کند و حسگر اثر انگشت را به زير دکمه پاور منتقل کرده است. قلب تپنده اين تبلت تراشه A15 بايونيک است که قدرت لازم براي پردازش‌هاي آيپد ميني ۶ را فراهم مي‌کند. اين دستگاه همچنين يک دوربين ۱۲ مگاپيکسلي در قاب عقب و يک دوربين ۱۲ مگاپيکسلي فيس‌تايم در بخش سلفي دارد.

آيپد ميني جديد از قلم اپل پنسل ۲ پشتيباني مي‌کند و قيمت پايه آن براي مدل واي فاي ۶۴ گيگابايتي از ۴۹۹ دلار شروع مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند مدل ۵G سلولار اين تبلت را به قيمت ۶۴۹ دلار خريداري کنند.
 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم