شهر سخت افزار/ وب‌سايت XDA Developers مطالب جالبي در مورد بروزرساني بعدي اندرويد 12 که احتمالاً  Android 12.1  ناميده مي‌شود، به دست آورده است. هر چند هنوز اطلاعات کامل ويژگي‌ها را نمي‌دانيم؛ اما اين احتمال وجود دارد که بخش عمده تمرکز اين آپديت به منظور بهبود تجربه گوشي‌هاي تاشو باشد.

اين امکان نيز  وجود دارد که عرضه آپديت اندرويد 12.1 به منظور آماده شدن براي عرضه گوشي تاشو Pixel گوگل باشد. در هر صورت،XDA Developers  يک ويژگي نوار وظيفه را در نسخه‌هاي اوليه بتا اندرويد 12 مشاهده کرده است و يک آموزش همراه با چند رشته کد پيدا شده که نحوه عملکرد نوار وظيفه در اين بروزرساني را نشان مي‌دهد.

به طور پيش فرض، داک نوار وظيفه روي صفحه اصلي يا هنگامي که قابليت تقسيم صفحه (split-screen) فعال مي‌شود باز مي‌ماند و هنگامي که يک برنامه را به صورت تمام صفحه باز کنيد مخفي مي‌شود.

کاربر مي‌تواند يک برنامه را از نوار وظيفه نگه داشته و بکشد تا هنگام باز شدن گوشي در هر دو نيمه صفحه ظاهر شود. همچنين مي‌توان نوار وظيفه را لمس کرده و نگه دشت تا آن را فعال يا پنهان کرد؛ علاوه بر آن نيز کاربر مي‌تواند برنامه‌هاي دلخواه خود را به نوار وظيفه اضافه کند.

کد سيستم تعريف شده نيز انيميشن‌هاي متحرک بهينه هنگام بستن و باز کردن نمايشگر را توصيف مي‌کند و تصويري از يک گوشي باز نشده را نشان مي‌دهد که نوار وظيفه در آن مشخص است.

جالب است بدانيد که در تصوير، دو نمونه جداگانه از مرورگر گوگل کروم نشان داده شده است؛ بنابراين ممکن است در Android 12.1  براي بهبود حالت چند وظيفه‌اي، پشتيباني از دو نسخه مرورگر را در گوشي‌هاي تاشو شاهد باشيم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم