ديجي کالا/ با وجود همه‌ي اتفاقات عجيبي که ممکن است در اين سال‌ها در صنعت بازي‌هاي ويديويي ديده باشيم، ديگر تأخير يک بازي ويديويي در اين دو سال اخير به يک اتفاق کاملاً طبيعي تبديل شده است. قرباني جديد اين اتفاق، بازي Total War: Warhammer III است.

طبق اعلام رسمي شرکت سگا و استوديوي Creative Assembly انتشار بازي توتال وار: وارهمر ۳ (Total War: Warhammer III) از اواخر سال ۲۰۲۱ به اوايل سال ۲۰۲۲ موکول شده است. البته، تاريخ دقيقي براي عرضه بيان نشده و فقط بازه‌ي زماني انتشار آن مشخص شده است. اين بازي قرار است از طريق استيم و اپيک گيمز استور براي کامپيوترهاي شخصي منتشر شود.

راب بارتولومئو (Rob Bartholomew)، مدير ارشد توليد، درباره‌ي تأخير اين بازي در پيامي کامل بيان کرده است: «با وجود اينکه سابقه و تجربه‌ي حدود يک دهه توسعه‌ي بازي سه‌گانه‌ي Total War: Warhammer را پشت سر خود داريم، اينکه مي‌بينيم به اين اندازه به عرضه‌ي اوج اين سه‌گانه نزديک شده‌ايم، احساسي سورئال دارد. در حالي که عجله و شتاب براي توسعه‌ي بازي و رساندن آن به پايان مرحله‌ي توسعه مي‌تواند بسيار وسوسه‌انگيز باشد، اما ما تصميم گرفته‌ايم تا زمان بيشتري را صرف توسعه‌ي اين بازي کنيم و انتشار Total War: Warhammer III را از سال ۲۰۲۱ به اوايل ۲۰۲۲ عقب برانيم.»راب بارتولومئو در ادامه‌ي پيام خود نوشته است: «انتظار براي عرضه‌ي بازي بسيار طولاني نخواهد بود و ما در اين بين اطلاعات جديد زيادي را با شما به اشتراک خواهيم گذاشت. تاريخ جديد، انتشار قوي‌تري را به همراه خواهد داشت و اين بهترين قدم اول در دوران جديد بازي Total War: Warhammer را شکل خواهد داد. ما عرضه‌ي اين بازي را پايان کار اين سه‌گانه نمي‌دانيم. بلکه اين شروعي براي انتشار محتواي بيشتر و پشتيباني در ساليان آينده خواهد بود، در حالي که ما همچنان جهان فانتزي فوق‌العاده و عظيم خلق‌شده توسط گيمز ورکشاپ را به سري بازي توتال وار خواهيم آورد. از شکيبايي و پشتيباني شما از تيم تشکر مي‌کنم.»

البته، اگر اين تاريخ قطعي باشد، چندان هم طرفداران مجبور نيستند براي عرضه‌ي بازي صبر کنند و نهايتاً فقط چند ماه ديرتر امکان تجربه‌ي اين اثر را خواهند داشت. علاوه بر، آن‌ها در نوشته‌اي در توييتر از يک گروه جديد از انسان‌ها با نام Grand Cathay رونمايي کردند.

سال ۲۰۲۲ و به‌خصوص نيمه‌ي اول آن در حال حاضر پر از بازي‌هاي مورد انتظار است، اکنون عقب افتادن تاريخ انتشار بازي Total War: Warhammer به سال ۲۰۲۲ باعث شده تا يک بازي مورد انتظار ديگر هم به فهرست آثار اين سال اضافه شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم