ترنجي/ با افزايش تب و تاب مشتريان براي خريداري گوشي‌هاي منعطف، کمپاني‌هاي بيشتري به فکر توسعه گوشي‌هاي هوشمند منعطف خود باشند! اپل، يکي از کمپاني‌هايي است که قرار است شاهد ارائه گوشي منعطف از آن باشيم. گوشي منعطف اپل و ديگر برندها، در آينده‌اي نزديک روانه بازار مي‌شوند.

دو گوشي منعطف جديد اپل به زودي از راه مي‌رسند!
ما پيش از اين در مورد آيفون منعطف در ترنجي صحبت کرده بوديم. اين گوشي، خيلي در شايعات حضور ندارد.

اما بر اساس گزارش GizChina، جايي که اپل دقيقاً در برابر رقبايي از جمله سامسونگ شکستي سهمگين مي‌خورد، بخش گوشي‌هاي منعطف است. غول کره‌اي، پيش از اين نسل سوم گوشي‌هاي منعطف خود را معرفي کرده است. در مقابل، اپل تاکنون حتي يک گوشي منعطف را هم به دست مشتريان نرسانده است! اما عدم عرضه اين گوشي‌ها، به معني بي برنامه بودن اپل براي رونمايي يک گوشي منعطف جديد نيست. بسياري از ما، کنجکاو هستيم تا بدانيم که دقيقاً اپل چه خواهد کرد. اما در اين بين، بسياري ديگر هستند که اهميتي نمي‌دهند شيائومي، ويوو و اوپو چه برنامه‌اي براي اين بازار دارند. ظاهراً تنها اپل مي‌تواند در اين بخش با سامسونگ رقابت کند!

حال، گفته مي‌شود که تا فرا رسيدن سال ٢٠٢٣ ميلادي، نبايد به رونمايي از گوشي منعطف اپل اميدوار باشيم. هم اکنون، منابع مختلفي در مورد رونمايي از يک آيفون جديد با نمايشگر منعطف صحبت مي‌کنند. بهتر است که بگوييم اپل در نظر دارد دو مدل گوشي منعطف را به راهي بازار کند. يکي از اين مدل‌ها، رقيب سري Galaxy Z Fold و ديگري، رقيب سري Galaxy Z Flip خواهد بود. گفتني است که ممکن است تأمين کننده نمايشگر اين گوشي‌ها، LG باشد. چرا که اين کمپاني، از فناوري و تجربه‌هاي مربوط به نمايشگرهاي منعطف برخوردار است. در حال حاضر، يک نمونه اوليه از نمايشگر ٧.۵ اينچي منعطف و کم حاشيه LG به تازگي معرفي شده است. در نتيجه، ممکن است اپل اولين کمپاني باشد که از چنين نمايشگري در محصولات منعطف خود استفاده مي‌کند.جالب است که پيش از اين، تحليلگر معروف اپل گفته بود گوشي منعطف جديد اپل، در سال ٢٠٢٣ عرضه مي‌شود. اما در اين بين، او از Samsung Display به عنوان تأمين کننده نمايشگر ٨ اينچي OLED يکي از مدل‌ها ياد مي‌کند. بر اساس پيش بيني‌هاي اين تحليلگر، آيفون‌هاي منعطف با برنامه عرضه ١۵ تا ٢٠ ميليون دستگاهي پا به عرصه وجود مي‌گذارند!

در ابتدا، کوپرتينويي‌ها موفق به شکست سامسونگ نمي‌شوند. حتي پس از عرضه آيفون‌هاي منعطف، خبري از کاهش سهم غول کره‌اي به زير ۷۵ درصد نخواهد شد. در کل، ممکن است که در سال‌هاي ٢٠٢٣ و ٢٠٢۵ ميلادي، به ترتيب ٩٠ و ١٠٠ ميليون گوشي منعطف به فروش برسند. اين آمار، تا حدودي عجيب و جذاب است.

اما به گوشي‌هاي منعطف ديگر کمپاني‌هاي مطرح فناوري مي‌رسيم. براي نيمه دوم سال جاري ميلادي، توليد کنندگان مطرح برنامه‌هاي جدي براي معرفي گوشي‌هاي منعطف جديد خود دارند. اين اطلاعات، از مستندي جديد به دست آمده است که قبلاً در مورد آن صحبت کرده بوديم.

حال ادعاي جديدي منتشر شده است. بر اساس اين ادعا، تا سه ماه آينده گوشي‌هاي منعطف جديدي از خانواده Galaxy Z Flip و Galaxy Z Fold رونمايي خواهند شد. علاوه بر اين، ديگر کمپاني‌هاي چيني از قبيل شيائومي، ويوو و اوپو در صدد رونمايي از گوشي‌هاي منعطف خود در فصل آينده هستند. هرچند که شيائومي در اوايل سال جاري ميلادي، از گوشي منعطف Mi Mix Fold پرده برداشته است. اما گفته مي‌شود که نسل جديد گوشي‌هاي منعطف اين کمپاني چيني با برچسب قيمتي مقرون به صرفه‌تر به زودي به بهره برداري مي‌رسد. متأسفانه اطلاعات دقيقي از مشخصات اين گوشي در دسترس نيست.

اوپو نيز ممکن است در فصل آينده گوشي منعطف خود را رسماً معرفي کند. اين گوشي ظاهراً قرار است داراي مکانيزم نمايشگر کشويي باشد. چنين ايده‌اي در کانسپت پيشين اوپو عملي شده بود. همچنين شواهد حاکي از اين هستند که استقبال از گوشي‌هاي منعطف در حال افزايش است. به گفته تحليلگران، سال آينده فروش گوشي‌هاي منعطف، به بيش از ١٠ ميليون دستگاه افزايش مي‌يابد.

نظر شما در مورد اين اظهارات چيست؟ فکر مي‌کنيد که کمپاني‌هاي مختلف در چند ماه آينده از محصولات منعطف خود رونمايي کنند؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم