انتخاب/ توسعه دهندگان XDA مطالب جالبی در مورد به روز رسانی افزایشی بعدی اندروید ۱۲، که احتمالاً اندروید ۱۲.۱ نامیده می‌شود، کشف کردند. ما در حال حاضر محدوده کامل ویژگی‌ها را نمی‌دانیم، اما این احتمال وجود دارد که اکثر خصوصیات مثبت به روزرسانی، به منظور بهبود تجربه تلفن‌های هوشمند تاشو باشد.

به گزارش جی اس ام آرنا، ممکن است این تاکید گوگل روی توسعه عملکرد گوشی‌های هوشمند به دلیل آماده شدن برای عرضه گوشی‌های تاشو پیکسل باشد.

در هر صورت، توسعه دهندگان XDA یک ویژگی نوار وظیفه را در نسخه‌های اولیه بتای اندروید ۱۲ مشاهده کردند و یک آموزش همراه با چند رشته کد پیدا کردند که نحوه رفتار نوار وظیفه را نشان می‌دهد.

به طور پیش فرض، داک روی صفحه اصلی یا هنگامی که نمای تقسیم صفحه شروع می‌شود باز می‌ماند و هنگامی که یک برنامه را به صورت تمام صفحه باز می‌کنید مخفی می‌شود. یک برنامه را از نوار وظیفه نگه دارید و بکشید تا هنگام باز شدن تلفن در هر دو نیمه صفحه باز شود، نوار وظیفه را لمس کرده و نگه دارید تا آن را متصل یا پنهان کنید و البته می‌توانید برنامه‌های دلخواه خود را اضافه کنید.

کد سیستم متحرک‌های بهینه هنگام تاشو و باز شدن صفحه را توصیف می‌کند و تصویری از یک گوشی باز نشده را نشان می‌دهد که نوار وظیفه را نشان می‌دهد. جالب است بدانید که تصویر، دو نمونه جداگانه از مرورگر کروم گوگل را نشان می‌دهد، از این رو ممکن است در اندروید ۱۲.۱ برای پشتیبانی از چند وظیفه پشتیبانی آن را مشاهده کنیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم