انتخاب/ گروهی از پزشکان اسکاتلندی از ربات کنترل از راه دور برای ارزیابی ساکنان خانه‌های سالمندان استفاده می‌کنند.

به گزارش اسکای نیوز، این آزمایش به دنبال تحقیقات دانشگاه ملی روباتریوم در دانشگاه هریوت وات در ادینبورگ انجام شده است.

دکتر مائورو دراگون مدیر ارشد این پروزه می‌گوید: "پزشکان می‌توانند از یک ربات مراقبت از راه دور برای معاینه و مراقبت از ساکنان خانه‌های سالمندان که مبتلا به بیماری آلزایمر و سایر اختلالات شناختی هستند استفاده کنند. "

در این برنامه پزشکان یک ربات را از طریق اینترنت کنترل می‌کنند تا با ساکنان در مراکزی که توسط Blackwood Homes and Care در اسکاتلند اداره می‌شود تعامل داشته باشد. پزشکان قادر خواهند بود از طریق چشم ربات ببینند، در اتاق یا بین اتاق‌ها حرکت کنند و بازو‌ها و دست‌های آن را برای ارزیابی‌های پیچیده‌تر حرکت دهند. دکتر مائورو دراگون می‌گوید: "این ربات می‌تواند بصورت نیمه مستقل ۲۴ ساعته و ۷ روزه کار کند. "

توسعه دهندگان بر این باورند که با نظارت منظم و ارزیابی سلامت می‌تواند به افراد مبتلا به آلزایمر و سایر اختلالات شناختی کمک کند. دکتر دراگون گفت: "با افزایش فاصله بین ارزیابی‌ها، مراقبت و حمایتی که برای کمک به افراد آسیب پذیر تجویز می‌شود ممکن است شرایط نامناسب شود، زیرا توانایی‌های جسمی و شناختی افراد در طول زمان تغییر می‌کند. "

او گفت که نمونه اولیه این ربات می‌تواند "یک ارزیابی کامل و بدون مزاحمت" را انجام دهد و به مراقبین اجازه می‌دهد "سریعتر زوال شناختی را تشخیص دهند". وی افزود که ارزیابی می‌تواند "بدون خروج بیمار از خانه یا ترک پزشک از مطب انجام شود".

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم