ترنجی/ رخ دادن برخی از مشکلات پس از به روزرسانی‌ها، ممکن است برای بسیاری از ما پیش آمده باشد. اما این بار، برخی از کاربران آیفون پس از نصب آپدیت iOS 15، خبر از مشکلی اساسی داده‌اند. این مشکل، مربوط به پیدا نشدن سیم کارت است.

مشکل پیدا نشدن سیم کارت برای برخی از کاربران پس از نصب آپدیت iOS 15
مشکل شناسایی سیم کارت، در iOS جدید نیست. پیش از این، برخی از کاربران چنین مشکلی را پس از آپدیت بتای دوم iOS 14.7 تجربه کرده بودند.

این بار به گزارش GizChina، آپدیت iOS 15 به تازگی برای دستگاه‌های واجد شرایط منتشر شده است. این به روزرسانی، برای گوشی‌های بسیاری قدیمی از جمله iPhone 6s نیز در دسترس قرار گرفته است. این گوشی، هم اکنون عمری ۶ ساله دارد! بهتر است که بگوییم تمام دریافت کنندگان سیستم عامل iOS 14، آپدیت iOS 15 را نیز دریافت کرده‌اند. پس از انتشار این به روزرسانی از شب گذشته، بسیاری از کاربران تصمیم به ارتقاء گرفتند. بسیاری از آن‌ها، حتی تا دیروقت بیدار ماندند. با این حال، مشکل پیدا نشدن سیم کارت برای بعضی از دریافت کنندگان این به روزرسانی در حال رخ دادن است.

در حال حاضر، موج عظیمی از این گزارشات، از چین هستند. بر اساس گفته‌های کاربران Weibo، برخی از کاربران آیفون ١٢ بعد از نصب آپدیت iOS 15 برای iPhone 12 با مشکل عدم شناسایی سیم کارت با ارور “No SIM Card” در گوشه بالا و سمت چپ نوار اعلان برخورده‌اند. پس از خاموش و روشن کردن حالت پرواز نیز این مشکل حل نخواهد شد. با این حال، ظاهراً با یک ری استارت ساده گوشی، این مشکلات حل می‌شوند. بر اساس خیل عظیمی از گزارشات، این موضوع یک مشکل رایج است. اما تنها راه چاره‌ای که برای قربانیان آن وجود دارد، ری استارت کردن گوشی می‌باشد.

در واقع، ناتوانی در تشخیص سیم کارت پس از آپدیت نسخه iOS، یک ایراد متداول و رایج است. همان طور که گفتیم، کاربران مختلفی در بتای iOS 14.7 با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کردند. پس از آن‌، این کاربران گاهاً با چنین ایرادی سر و کار پیدا می‌کردند! اما در این بین، دیگر راه حلی موجود نبود. چرا که در این نسخه، ری استارت، حذف و بازگردانی سیم کارت و حتی ریست فکتوری نیز چاره ساز نبود. حال، ما یک توصیه برای مواقع بحرانی داریم.

در صورت برخورد با مشکل پیدا نشدن سیم کارت، در ابتدا از به روز بودن تنظیمات اپراتور خود اطمینان حاصل کنید. چرا که ممکن است برخی از فایل‌های اپراتور مربوطه به روز نباشند و آیفون شما به این دلیل چنین مشکلی را پیدا کرده باشد. توجه داشته باشید که این مشکل، به صورت جهانی فراگیر نیست و نیازی به نگرانی نیست. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از نصب به روزرسانی iOS 15 غافل نشوید. زیرا مشکل پیدا نشدن سیم کارت، تنها محدود به چند منطقه خاص است.

شایان ذکر است که پس از رخ دادن این مشکل در آپدیت iOS 15، مشخصاً خبری از مشکلات سخت افزاری نیست. با این حال، در صورتی که چنین مشکلی برای شما ایجاد شد، بهتر است یک سیم کارت دیگر را امتحان کنید تا ببینید که مشکل از سیم کارت بوده است یا خیر. پس از آن، راه‌های دیگری قابل امتحان هستند. اپل تاکنون راه حلی را در اختیار قربانیان این مشکل قرار نداده است.

آیا شما تا به حال با این مشکل مواجه شده‌اید؟ نظر شما در مورد علت این اشکال چیست؟ فکر می‌کنید که مشکل از ناسازگاری سیم کارت‌ها باشد؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم