گیم فا/ بعد از ۲۵ سال، بازی Resident Evil 1 محبوب خیلی از گیمرهای دنیا است. امروز یکی از طرفداران با انتشار کلیپی خبر از ساخت نسخه‌ای با دید اول شخص داد.

بازی‌های ترسناک جدید زیادی با گرافیکی شبیه به دوران پلی‌استیشن ۱ ساخته شده‌اند، از Chasing Static که حال و هوایی شبیه به Silent Hill دارد تا Delusion که ترکیبی از Daggerfall و Demon’s Souls است. حال ریچارد آیکن (Richard Aiken)، تصمیم گرفته است تا عنوان Resident Evil 1 را با زاویه دید اول شخص بازسازی کند.

این بازی با موتور بازی‌سازی Unity ساخته می‌شود. با دانلود نسخه‌ی بتا می‌توانید سالن Spencer بازی را با کیبورد و موس جست و جو کنید و به زامبی‌های پیکسلی شلیک کنید. این بازسازی در مراحل آغازین به سر می‌برد و تنها راه خروج از آن، استفاده از کلید‌های Alt و F4 است. آقای ریچارد در وبسایت خود اعلام کرد که این عنوان تنها برای هوادارن است و قصد به دست آوردن سود مالی ندارد.

اگر ترجیح می‌دهید که این بازی کلاسیک را با گرافیک HD، اما با زاویه دید اول شخص بازی کنید، یکی دیگر از طرفداران فرنچایز Resident Evil، در حال ساخت بازسازی اولین نسخه‌ی این مجموعه با استفاده از موتور بازی‌سازی نسخه‌ی چهارم است. از این بازسازی هنوز نسخه‌ی آماده برای تجربه، منتشر نشده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم