ترنجی/ به هر حال این چند روز را باید با تست های مختلف روی خانواده iPhone 13 پیش برویم. گوشی هایی که میلیون ها دستگاه خواهند فروخت و نقش بسیار تعیین کننده ای دارند. بیاید با هم داخل آیفون ۱۳ پرو اپل را ببینیدم. مجموعه ای از سیستم Face ID کوچکتر تا تراشه اپل A15 که می تواند جذاب باشد.

وب سایت iFixit معمولا به کالبدشکافی دستگاه های مختلف می پردازد. این وب سایت به سراغ iPhone 13 Pro رفته و نگاهی به داخل این محصول جذاب ۲۰۲۱ اپل به ما می دهد. این کالبدشکافی باتری عظیم و تغییرات داخلی کوچک در نحوه چیدمان اجزای سازنده ناچ آیفون های ۲۰۲۱ را نشان می دهد.

اگر دوست دارید تراشه بی نظیر اپل A15 را از نزدیک ببینید، این تصویر برای شماست:

تراشه اپل A15 در واقعیت

پس از انجام آزمایش های تعویض باتری iPhone 13 Pro وب سایت iFixit کار خود را با موفقیت انجام داد، اما یک موضوع قابل به ذکر مشاهده کرد. iFixit خاطرنشان می کند:

باتری L شکل آیفون ۱۳ پرو مکس شبیه به آیفون ۱۲ پرو مکس است. این باتری L شکل در مقایسه با باتری 10.78Wh موجود در آیفون ۱۲ پرو (و مدل معمولی) ظرفیتی برابر با 11.97Wh دارد.
وب سایت iFixit ادعا می کند که اپل با حرکت اسپیکر گوشی از پشت نمایشگر به داخل شاسی (به مانند گوشی های جدید سامسونگ)، توانسته تا حدی ناچ صفحه نمایش را کوچک کند. با توجه به iFixit، این تغییر باعث سخت شدن تعویض بلندگوی مکالمه گوشی می شود.

مقایسه سیستم Face ID داخل ناچ آیفون ۱۲ پرو با آیفون ۱۳ پرو (پایین آیفون ۱۳ پرو و بالا آیفون ۱۲ پرو)

آیفون ۱۳ پرو مانند آیفون ۱۳ و برخی از آیفون های قبلی با چسب مهر و موم شده است و iFixit می گوید صفحه نمایش نسبتاً به راحتی جدا شد.

از دیدن قطعات داخل آیفون ۱۳ پرو لذت بردید؟ من هم!

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم