ترنجی/ خانواده گوشی‌های آیفون ١٣، هم اکنون در کانون توجهات قرار دارد. هرچند که ارائه اطلاعات کم از سوی اپل، در این موضوع بی تأثیر نیست. اما یک تست جدید از گوشی‌های سری آیفون ١٣ منتشر شده است. این تست، مربوط به سرعت شارژ شدن سری آیفون ١٣ است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

خانواده گوشی‌های آیفون ١٣، بیش از یک روز است که در بیش از ٣٠ کشور جهان به صورت رسمی به فروش رسیده است. ما هم اکنون در حال برداشت‌های عمیق‌تر و رسیدن به نتایح بیشتری از این گوشی‌ها هستیم. چرا که افراد، در حال تست کردن این گوشی‌ها از جهات مختلفی هستند. منبع خبر می‌گوید که بررسی این سری را به زودی منتشر می‌کند.

در همین حین، تست سرعت شارژ شدن سری آیفون ١٣ نیز منتشر شده است. نتایج این تست، کاملاً قابل استناد نیستند. اما با توجه به شواهد، ظاهراً عدله‌ای برای رد آن وجود ندارد. بر اساس این تست، ظاهراً iPhone 13 Pro Max می‌تواند با شارژر ٣٠ واتی PD، با حداکثر توان ٢٧ وات در حالت شارژ شود. به طوری که این گوشی در شرایط آرمانی، حدود ٢٧ دقیقه با توان ٢۶ وات شارژ می‌شود. پس از آن، توان شارژ پایین و پایین‌تر می‌آید. در نهایت، فول شارژ باتری این گوشی، با توان ٠.٨ واتی صورت خواهد گرفت!

بر اساس نتایج این تست، ۸۶ دقیقه طول می‌کشد تا آیفون ١٣ پرو مکس با باتری ۴,٣۶٣ میلی آمپر ساعتی به طور کامل شارژ شود. در همین حین، این آزمایش‌ها برای آیفون ١٣ نیز منتشر شده‌اند. این گوشی نیز با شارژر ٣٠ واتی PD و شارژر ٢٠ واتی خود نیز شارژ شد. به همین ترتیب، این گوشی توانست با شارژرهای نام برده، به ترتیب به توان شارژ ٢١ و ١٩ واتی دست بیابد. جالب است که بدانید زمان تکمیل ظرفیت شارژ باتری این گوشی با هر دو شارژر، ٨٩ دقیقه بوده است! توان نهایی شارژ این گوشی، در نهایت ٠.٧ وات بود.

اما بر اساس صاحب این تست، زمان تکمیل ظرفیت باتری حقیقی آیفون ١٣، برابر با ١۰٧ دقیقه است. شایان ذکر است که ظرفیت باتری آیفون ١٣، برابر با ٣,٢۴٠ میلی آمپر ساعت است. سرانجام، این منبع تست سرعت شارژ شدن ارزان‌ترین گوشی سری آیفون ١٣ را به اشتراک گذاشت.

آیفون ١٣ مینی، به وسیله شارژر ٢٠ واتی Power Delivery مورد بررسی قرار گرفته است. این گوشی به حداکثر توان ١۵ واتی دست می‌یابد. نکته عجیب، این است که حتی این گوشی طی ۸٧ دقیقه شارژ می‌شود! ظرفیت باتری این گوشی، تنها ٢,۴٣٨ میلی آمپر ساعت است.

در نهایت، با بررسی این ارقام متوجه می‌شویم که اپل تغییر خاصی را در سرعت شارژ گوشی‌های جدید خود ایجاد نکرده است. افت توان شارژر نیز به وضوح دیده می‌شود که برای افزایش طول عمر باتری به کار گرفته شده است. از سوی دیگر، این نتایج اغلب با شارژرهای غیر از شارژرهای اپل به دست آمده‌اند. هر کدام از این شارژرهای Power Delivery برای آیفون‌های جدید توان‌های متفاوتی دارند.

نظر شما در مورد سرعت شارژ شدن سری آیفون ١٣ چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم