گجت نیوز/ شیائومی پس از موفقیت Redmi Note 8 تصمیم گرفت مدل‌ ۲۰۲۱ این گوشی را عرضه کند. بیایید نگاهی به نتایج تست باتری شیائومی ردمی نوت ۸ مدل ۲۰۲۱ و سرعت شارژ آن داشته باشیم.

شیائومی ردمی نوت ۸ مدل ۲۰۲۱ همانند نسل قبلی خود از یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری بهره می‌برد. از آنجایی که یکی از مصرف کنندگان اصلی باتری یعنی صفحه نمایش بدون تغییر باقی مانده است، هرگونه تغییر در عمر باتری نسبت به نسل قبل می‌تواند به علت تراشه جدید استفاده شده و یا خطای اندازه‌گیری باشد.

تست باتری شیائومی ردمی نوت ۸ مدل ۲۰۲۱

ردمی نوت ۸ مدل ۲۰۲۱ توانست در تست باتری وب‌سایت GSMArena امتیاز کلی ۱۰۲ ساعت را به دست آورد که نسبتا خوب است. این در حالی است که مدل ۲۰۱۷ این گوشی توانسته بود امتیاز ۱۰۸ ساعت را در مقابل نام خود ثبت کند. البته تفاوت میان عمر باتری این دو گوشی خیلی زیاد نیست؛ اما فاصله بین آنها در تمامی تست‌های انجام شده مشهود بود.

ظاهرا تراشه مدیاتک هلیو G85 بیشتر از اسنپدراگون ۶۶۵ انرژی مصرف می‌کند. تنها مورد استثنا تست مکالمه ۳G بود که مدل ۲۰۲۱ توانست در آن عملکرد بهتری داشته باشد (۲۶ ساعت و ۲۹ دقیقه در مقایسه با ۲۵ ساعت). هرچند که عملکرد ضعیف در حالت استندبای و همچنین تست ویدیو و وبگردی باعث شدند برتری اولیه Redmi Note 8 2021 کاملا از دست برود.

البته اگر نتایج به دست آمده را با ردمی نوت ۹ (مجهز به تراشه هلیو G85 و باتری ۵۰۲۰ میلی‌آمپری) مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که این گوشی با توجه به ظرفیت باتری عملکرد خوبی داشته است.

شیائومی ردمی نوت ۹ مدل ۲۰۲۱ با یک بار شارژ می‌تواند تا ۱۴ ساعت و ۵۳ دقیقه همگام با شما وبگردی کند و در تست ویدیو نیز حدود ۱۳ ساعت دوام بیاورد.

سرعت شارژ Redmi Note 8 2021

مدل ۲۰۲۱ ردمی نوت ۸ از شارژ ۱۸ وات پشتیبانی می‌کند که با سریع‌ترین سیستم‌های شارژ سریع بازار فاصله زیادی دارد. با نیم ساعت شارژ ۳۴ درصد از ظرفیت باتری پر می‌شود و برای شارژ کامل نیز باید حدود ۲ ساعت صبر کنید.

مدل ۲۰۱۷ نیز از شارژ ۱۸ وات پشتیبانی می‌کرد؛ اما جالب اینجاست که نسل جدید به شکل محسوسی سریع‌تر شارژ می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم