سخت افزار/ وبسایت قوی و باسابقه‌ی iFixit به گوشی جدید و فوق العاده‌ی اپل دست یافته و اولین عکس‌های کالبدشکافی آیفون 13 پرو را در وبسایت خود منتشر کرده است. برای دیدن این عکس‌ها در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید.

کالبدشکافی آیفون 13 پرو
اولین نکته‌ای که با دیدن عکس‌های این وبسایت به چشم می‌خورد، باتری عظیم الجثه درون این گوشی و البته تغییرات کوچکی در نحوه‌ی چیدمان قطعات (برای قرار گرفتن در یک مقیاس کمی کوچکتر) است که نکته‌ی مشترک گوشی‌های امسال اپل است. در مرحله‌ی اول پس از باز کردن بدنه‌ی گوشی، باتری گوشی بیرون آورده شده است. این وبسایت خاطرنشان کرده است که این باتری همانند باتری L شکل آیفون 2 پرو مکس است. قبلا مقالاتی درباره‌ی باتری نسل جدید آیفون منتشر کرده‌ایم ولی همین وبسایت هم در این کالبد شکافی اشاره می‌کند که باتری جدید این گوشی 11.97WH است که در مقایسه با باتری نسل قبل این گوشی‌ها که 10.78WH بود، با افزایش نسبی توان همراه بوده است.

 


اپل با انتقال اسپیکر گوشی خود از پشت نمایشگر به داخل شاسی توانسته تا حدی صفحه نمایش گوشی را کوچک‌تر کند. این کار سبب شده تا قرار دادن قسمت بیرون اسپیکر دشوارتر شود.
با اینکه که آیفون 13 پرو مانند آیفون 13 و برخی دیگر از مدل‌های آیفون با چسب مهر و موم شده است اما صفحه نمایش آن نسبتا آسان از جای خود کنده شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم