دیجی کالا/ با معرفی و عرضه سری آیفون‌های ۱۳ به بازار جهانی، هر روز اطلاعات جدیدی از فناوری‌های حیرت‌ انگیز به کار رفته در این گجت‌ها به گوش می‌رسد. یک یوتیوبر ادعا کرده است که قابلیت تشخیص چهره در آیفون ۱۳ با تعویض غیرمجاز نمایشگر آن از کار می‌افتد.

چنل یوتیوب Phone Repair Guru با انتشار ویدیویی نشان داده است که هرچند تعویض برخی از اجزای صفحه‌نمایش به آسانی صورت می‌گیرد اما هنگامی که گوشی کاربر نیاز به تعویض نمایشگر داشته باشد، احتمالاً باید برای رفع مشکل از کار افتادن سنسور تشخیص چهره گوشی خود به نمایندگی‌های مجاز شرکت اپل مراجعه کند.

این یوتیوبر نشان می‌دهد که وقتی اجزایی مانند سنسور نور محیط، سنسور گرما و میکروفون یک آیفون را تعویض می‌کنید، همه‌ی اجزای آن مطابق انتظار کار می‌کنند. اما وقتی نمایشگر آیفون ۱۳ خود را با نمایشگر جدیدی جایگزین می‌کنید، سنسور تشخیص چهره آیفون ۱۳ به طور خودکار از کار می‌افتد.بر اساس گزارشات اخیر کانال یوتیوب Phone Repair Guru، راهکار‌های متعددی مانند انتقال برخی تراشه‌ها به نمایشگر جدید برای فعال‌سازی مجدد سنسور تشخیص چهره وجود دارد اما اکثر تعمیرگاه‌های موبایل این کار را انجام نمی دهند زیرا این کار بسیار پیچیده و دشوار است.

شرکت اپل در حال حاضر در مورد قانون اعطای مجوز نمایندگی برای تعمیرات گوشی‌های خود با مناقشات زیادی روبرو است و این امر باعث می‌شود تا کاربران برای تعمیر گوشی‌های آیفون‌ خود به نمایندگی‌های غیرمجاز مراجعه کنند.

جوئانا استرن، ژورنالیست‌ آمریکایی ماه گذشته با انتشار مطلبی نشان داد که تعمیر مک‌بوک‌های افتاده در آب چقدر کار سخت و دشواری به حساب می‌آید. به همین دلیل شرکت اپل به او پیشنهاد داد تا مک‌بوک جدیدی را خریداری نماید. اما او بدون توجه به این پیشنهاد با مراجعه به یکی از تعمیرگاه‌های غیرمجاز توانست یکی از مک‌بوک‌هایش را با قیمتی مناسب تعمیر کند.

اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا اپل با ارائه آپدیت‌هایی برای آیفون ۱۳، کار تعمیر آن را برای مراکز تعمیرات غیرمجاز آسان‌تر می‌کند یا این بار کاربران اپل باید بیشتر مراقب دستگاه‌های جدید خود باشند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم