گیم فا/ به نظر می‌رسد که بازی‌های پلی‌استیشن پلاس برای ماه اکتبر زودتر از زمان موعد معرفی شده‌اند. این طور که پیداست Mortal Kombat X و دو بازی دیگر قرار است در اختیار مشترکین این سرویس قرار بگیرد.

ظاهرا پیش از اعلام رسمی سونی، فهرست بازی‌های رایگان ماه اکتبر پلی‌استیشن پلاس فاش شده است. طبق ادعای کاربر Billbill-Kun در سایت Dealabs که ماه گذشته هم به درستی فهرست بازی‌های پلی‌استیشن پلاس را فاش کرده بود، در ماه اکتبر قرار است شاهد در دسترس قرار گرفتن بازی‌های Hell Let Loose (پلی‌استیشن 5)، Mortal Kombat X (پلی‌استیشن 4) و PGA Tour 2K21 (پلی‌استیشن 4) برای مشترکین پلی‌استیشن پلاس باشیم. طبق برنامه‌ی همیشگی سونی، طی چند روز آینده می‌توانیم شاهد مشخص شدن رسمی بازی‌های این ماه پلی‌استیشن پلاس باشیم و بعید است که نام‌های متفاوتی از سه بازی بالا را دریافت کنیم.

بازی‌های ماه سپتامبر پلی‌استیشن پلاس Overcooked! All You Can Eat برای پلی‌استیشن 5 و Hitman 2 و Predator: Hunting Grounds برای پلی‌استیشن 4 (این بازی‌ها از طریق Backwards Compatibility بر روی پلی‌استیشن 5 قابل تجربه‌اند) هستند. در حال حاضر فرصت دارید تا در صورت داشتن اشتراک پلاس، این بازی‌ها را به مجموعه‌ی خود اضافه کنید.

ماه گذشته بود که سونی اعلام کرد بابت کاهش تعداد مشترکین ماهانه‌ی پلی‌استیشن پلاس نگران نیست. مشترکین پلی‌استیشن پلاس با افتی 1 میلیون نفره نسبت به دو سه‌ماهه‌ی گذشته روبه‌رو شده‌اند. البته باز هم مشترکین پلی‌استیشن پلاس نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، رشدی 1.3 میلیون نفره داشته‌اند. به گفته‌ی سونی، کاهش اخیر به خاطر کم شدن علاقه‌ی افراد به ماندن در خانه و تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی است. سال گذشته به لطف محدودیت‌های به وجود آمده، صنعت بازی‌های ویدیویی با رشد بسیار چشمگیری روبه‌رو شد. هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، مدیر مالی سونی، در این باره گفت:

البته، ۱۰۴ میلیون رقم چندان قدرتمندی نیست. اما آیا به آن به عنوان ریزش نگاه می‌کنیم؟ ابدا این طور نیست. ما در حال تلاش برای تجزیه و تحلیل المان‌های متفاوتی هستیم، اما فعلا متوجه روند یا الگوی مشخصی برای این افت نشده‌ایم و نمی‌توانیم چیز خاصی را به تصویر بکشیم. شاید این ماه و ماه آینده تصمیم بگیریم که با دقت به تماشا و تحلیل داده‌های موجود بپردازیم.
نظر شما چیست؟ آیا فهرست بازی‌های پلی‌استیشن پلاس ماه اکتبر برای شما جذابیت دارد یا بازی‌های ماه گذشته را بهتر می‌دانید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم