سخت افزار/ اگر فکر کردید که داستان طولانی ترامپ با توییتر تمام شده یا گرد و خاکش خوابیده، سخت در اشتباهید! رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا از توییتر شکایت کرده و خواستار لغو ممنوعیت حضورش در این شبکه‌ی اجتماعی شده است. این شکایت در ایالت فلوریدا تنظیم شده و ترامپ معتقد است که این موضوع می‌تواند قوانین جدیدی در رابطه با شبکه‌های اجتماعی ایجاد کند. برای جزئیات بیشتر شکایت ترامپ از توییتر با ما همراه باشید.

دلایل شکایت ترامپ از توییتر
بر اساس شکایتی که اواخر روز جمعه در منطقه‌ی جنوبی فلوریدا ثبت شده است، دونالد ترامپ خواستار لغو جریمه‌ی خود در توییتر شده است. به عقیده‌ی او شبکه‌ی اجتماعی توییتر با قدرت خود در دنیای تکنولوژی توانست تا اعضای کنگره را مجبور به انجام کاری بکند که تمایلی به انجام آن نداشتند! او از همین دلیل برای اثبات سانسور در توییتر استفاده کرده و خواستار ایجاد یک محیط امن و برابر برای گفتمان آزاد همه‌ی مردم در این شبکه اجتماعی شده است. او به دنبال بازگشت موقت خود در توییتر است و آنطور که پیداست، دست از تلاش کردن بر نمی‌دارد.

در متن شکایت او چنین آمده که:

تیم اجرایی توییتر از قدرت و کنترل خود بر شبکه‌های اجتماعی سوء استفاده می‌کند که این موضوع به نظر من از لحاظ تاریخی بی‌سابقه است و بیش از اندازه برای دموکراسی و آزادی حقوق کاربران خطرناک است.
همه‌ی این‌ها در حالی است که خود او از اکانت توییتری خود برای اعمال سیاست‌ها و نظر دادن درباره اشخاص استفاده کرده است و سابقه‌ی طولانی‌تری در مورد انتقاد از دشمنان سیاسی و انتشار اطلاعات نادرست دارد (هم در مورد انتخابات و هم در مورد ویروس کرونا و اطلاعات واکسیناسیون). همین ممنوعیت ترامپ در شبکه‌های اجتماعی نیز به دلیل سال‌ها تظاهر به رعایت قوانین و سپس استفاده‌ی نادرست از آن‌هاست. یکی دیگر از مواردی که او در شکایت خود به آن اشاره کرده است، اعمال نکردن استانداردهای سانسور و اطلاعات غلط به صورت ثابت است. به عقیده‌ی وی، توییتر این سیاست‌ها را به طور ثابت اجرا نکرده است و قبل یا پس از ممنوعیت او، این قوانین نادیده گرفته می‌شدند. او برای مثال از گروه تروریستی طالبان نام برد که به صورت آزادانه در این شبکه‌ی اجتماعی فعالیت می‌کنند و هیچ کس هم مشکلی با آن ندارد.

شبکه‌ی اجتماعی توییتر در ماه ژانویه سال جاری و تنها دو روز پس از شورش 6 ژانویه در ساختمان کنگره آمریکا (که توسط هواداران ترامپ و برای تلاش برای جلوگیری از تایید پیروزی جو بایدن رییس جمهور آمریکا صورت گرفته بود) اکانت ریاست جمهوری ترامپ را تعلیق و سپس به صورت دائمی تعلیق کرد! حساب رییس جمهور سابق آمریکا به دلیل انتشار اخبار دروغ، نقض مکرر قوانین سیاست تمامیت مدنی و تعدادی قوانین دیگر تعلیق شد و سپس به صورت دائمی در آمد. پلتفرم‌های دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اسنپ چت و یوتیوب نیز پس از توییتر این ممنوعیت‌ها را اعمال کردند.

در زمان فعالیت ترامپ، حساب کاربری وی 88 میلیون دنبال کننده در توییتر داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم