گیم فا/ یکی از اینسایدرهای نینتندو ادعا می‌کند که طرح‌های فاش شده از مدل قدرتمندتر از نینتندو سوییچ، به کنسول نسل بعدی نینتندو یعنی نینتندو سوییچ ۲ مربوط بوده است.

هم اکنون حدود یک سال از شنیده‌شدن شایعات و اخبار ضد و نقیضی در مورد ساخته شدن یک مدل قدرتمندتر از نینتندو سوییچ با نام‌های احتمالی سوییچ پرو یا سوپر سوییچ می‌گذرد. با توجه به اسناد و اطلاعات فاش شده، این کنسول قرار بود تا در کنار سخت افزار قدرتمندتر، از وضوح 4K پشتیبانی کند اما در نهایت، تنها یک مدل مشابه با کنسول نینتندو سوییچ به نام سوییچ OLED معرفی شد.

البته، در حالی که بسیار از افراد تصور می‌کردند که این مدل ارتقا یافته از سوییچ که از وضوح 4K پشتیبانی می‌کند وجود خارجی ندارد، اما همچنان مباحثی نظیر ارسال شدن کیت‌های توسعه برای برخی از استودیوها مطرح است. در واقع، طبق ادعای اینسایدر نینتندو یعنی NateDrake، شرکت نینتندو تصمیم به ساخت سوییچ پرو گرفته بود اما در نهایت نظر خود را تغییر داد و سوییچ OLED را توسعه داد. به دنبال این موضوع، نینتندو قصد دارد که سوییچ پرو را به عنوان یک کنسول جانشین برای سوییچ و یک کنسول نسل بعدی با نام سوییچ ۲ عرضه کند.

طبق گفته‌ی NateDrake، این کنسول از وضوح 4K از طریق DLSS پشتیبانی می‌کند و کیت‌های توسعه‌ی آن نیز در مقاطع پایانی سال 2020 به استودیوهای بازی‌سازی سرشناس ارسال شده است. همچنین، استودیوهای کوچکتر نیز در سال جاری این کیت‌ها را دریافت خواهند کرد. علاوه بر این، بازی‌های مختلفی برای این کنسول در دست ساخت است که از بین آن‌ها می‌توان به عناوین پورت شده‌ی پلی استیشن و ایکس باکس و انحصاری‌های جدید اشاره کرد.

همچنین، این اینسایدر ادعا می‌کند که برخی از این بازی‌های در حال توسعه احتمالاً تا اواخر سال ۲۰۲۲ ساخته خواهند شد و نینتندو نیز تصمیم دارد تا کنسول نسل بعدی خود را در اواخر ۲۰۲۲ یا اوایل ۲۰۲۳ عرضه کند. در واقع، نینتندو یک دوره‌ی شش ماهه برای سنجش میزان توان تولید کنسول خود در نظر گرفته است و اگر بتواند به اندازه‌ی کافی کنسول تولید کند، به زودی شاهد ورود نینتندو به نسل جدید خود خواهیم بود.

اما نکته‌ی جالب توجه در این بین این است که سوییچ ۲ از قابلیت بکوارد پشتیبانی نخواهد کرد، چرا که تفاوت‌های کلیدی با نینتندو سوییچ دارد. از طرفی دیگر، نینتندو شدیداً به دنبال راهی است که بتواند این ویژگی را در دسترس کنسول جدید خود قرار داده و بازار پر رونق کنسول سوییچ و عناوینش را تعطیل نکند.

البته، فراموش نکنید که تمامی موارد فوق توسط یک اینسایدر بیان شده‌اند و برای کسب اطلاعات مختلف رسمی باید تا انتشار اعلامیه‌های نینتندو صبر کنیم. از طرفی دیگر، شرکت نینتندو نیز همواره به عنوان یکی از غیر قابل پیش‌بینی‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود و ممکن است که دقیق‌ترین اطلاعات فاش شده نیز در نهایت با واقعیت متفاوت باشند. از طرفی دیگر، در اوایل سال ۲۰۲۰ نینتندو چنین ادعا کرده بود که سوییچ در نیمه راه خود است و این موضوع در حالت خوشبینانه نشان‌دهنده‌ی آن خواهد بود که سوییچ ۲ برای پیمودن نیمه‌ی دیگر مسیر سوییچ درنظر گرفته شده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم