دیجیاتو/ تاکنون کاربران پلی استیشن ۵ برای پخش موسیقی می‌توانستند از اپلیکیشن اسپاتیفای استفاده کنند. با این وجود، شواهد ارائه شده حاکی از آن است که در آینده احتمالا سرویس «اپل موزیک» نیز به کنسول محبوب سونی اضافه خواهد شد.

اولین سرنخ در اوایل هفته جاری منتشر شد که یکی از کاربران ردیت تصویری از آیکون اپل موزیک را در منوی موسیقی پلی استیشن ۵ مشاهده کرده بود. ظاهرا این گزینه پس از ایجاد حساب کاربری جدید و تلاش برای پیوند آن با اسپاتیفای نشان داده شده است. البته به نظر می‌رسد سرویس موسیقی اپل هنوز کار نمی‌کند، زیرا او تصویری را به اشتراک گذاشته که عنوان می‌کند: «این اپلیکیشن فقط در پلی استیشن ۴ قابل اجرا است.» که پیغام استاندارد و کلی این کنسول برای اپلیکیشن‌هایی است که در دسترس نیستند.

وب‌سایت Eurogamer نیز در گزارش خود عنوان می‌کند که هنگام ایجاد یک حساب جدید، اپل موزیک را مشاهده کرده است. با این وجود برخی کاربران هیچ نشانه‌ای از سرویس موسیقی اپل مشاهده نکرده‌اند.

هرچند هنوز کسی موفق نشده اپل موزیک را روی پلی استیشن ۵ اجرا کند، اما طبق گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد سونی و اپل قصد همکاری با یکدیگر را دارند و در آینده شاهد حضور سرویس اپل موزیک در کنسول نسل بعدی سونی خواهیم بود. این دو غول حوزه فناوری پیش از این نیز در زمینه تبلیغات Apple TV Plus برای کاربران پلی استیشن ۵ با یکدیگر همکاری کرده‌اند، بنابراین احتمال همکاری مجدد آن‌ها نیز قابل انتظار است.

اپل همچنین سال گذشته سرویس پخش موسیقی خود را برای تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ نیز ارائه کرد که با این وجود به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها قصد دارند سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های خود را در دسترس پلتفرم‌های جدیدی قرار دهند. همچنین اپل در تاریخ ۲۶ مهر رویدادی را برگزار خواهد کرد که همکاری بین سونی و این شرکت برای کنسول پلی استیشن ۵ می‌تواند در آن اعلام شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم