باشگاه خبرنگاران/ در این گزارش کوتاه نحوه فعال کردن مجدد منو‌های زمینه ویندوز ۱۰ در ویندوز ۱۱ آورده شده است.

ویندوز ۱۱ گزینه‌هایی را که هنگام استفاده از منوی زمینه راست کلیک مشاهده می‌کنید کاهش داده است. اگر گزینه‌های منوی قدیمی محتوای ویندوز ۱۰ را ترجیح می‌دهید، در اینجا می‌توانید نحوه بازگرداندن آن در کوتاه‌ترین زمان را مشاهده کنید.

ویندوز ۱۱ با تغییرات زیادی همراه بوده است، مثلا منوی راست کلیک دوباره طراحی شده یا منوی زمینه جدید، نسخه منوی ویندوز ۱۰ است که بسیار ساده‌تر شده. اما اگر می خواهید منوی قدیمی را برگردانید، این گزارش کوتاه را بخوانید.

نحوه فعال کردن منوی زمینه قدیمی در ویندوز ۱۱

برای بازگرداندن منوی زمینه قدیمی در ویندوز ۱۱، کاربران باید تغییری در رجیستری سیستم ایجاد کنند که به ویندوز دستور می‌دهد از منوی زمینه قدیمی با دسترسی به گزینه‌های بیشتر استفاده کند. در اینجا مراحل فعال کردن منوی قدیمی در ویندوز ۱۱ آمده است:

ویندوز ۱۱

  • مرحله ۱) بر روی دکمه Start کلیک کنید و regedit را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
  • مرحله ۲) با نوار پیمایش سمت چپ مسیر Computer > HKEY_CURRENT_USER > Software > Classes > CLSID را دنبال کنید.
  • مرحله ۳) پس از کلیک بر روی CLSID، روی قسمت سفید در سمت راست کلیک راست کرده و New> Key را انتخاب کنید. {۸۶ca۱aa۰-۳۴aa-۴e۸b-a۵۰۹-۵۰c۹۰۵bae۲a۲} را به عنوان نام (با علامت‌های براکت) کپی و جایگذاری کنید و Enter را فشار دهید.
  • مرحله ۴) روی کلیدی که تازه ایجاد کرده اید (در ناوبری سمت چپ) کلیک کنید و روی قسمت سفید در سمت راست کلیک راست کرده و New> Key را انتخاب کنید. InprocServer۳۲ را به عنوان نام کپی و جایگذاری کنید.
  • مرحله ۵) اکنون باید کلیدی به نام (Default) را در زیر ورودی InprocServer۳۲ مشاهده کنید. روی آن دوبار کلیک کنید تا باز شود، سپس روی OK کلیک کنید تا بسته شود. قبل از کلیک روی تأیید هیچ تغییری ایجاد نکنید.
  • مرحله ۶) رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا گزینه‌های جدید منوی زمینه ویندوز ۱۰ را در Windows ۱۱ مشاهده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم