تسنیم/ پرطرفدارترین ارز رمزنگاری شده جهان یعنی بیت کوین باز هم شاهد افزایش بود و از مرز ۶۰ هزار دلار در هر سکه عبور کرد.
به گزارش راشاتودی، پرطرفدارترین ارز رمزنگاری شده جهان یعنی بیت کوین روز جمعه به بالاترین رقم خود از ماه مه رسیده که این امر با خوش بینی معامله گران در مورد احتمال تصویب اولین صندوق قابل معامله آتی بیت کوین (ETF) در ایالات متحده صورت گرفته است.

بیت کوین تا ساعت 14:30 به وقت گرینویچ از مرز 60 هزار دلار در هر سکه عبور کرد و به بالاترین سطح در 5 ماه گذشته رسید.

تحلیلگران بازار می گویند که معامله گران نسبت به تصمیم کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) برای تأیید اولین صندوق قابل معامله بیت کوین ETF خوشبین هستند. آنها تأیید احتمالی را نقطه عطفی برای صنعت ارز رمزنگاری شده می دانند.

قرار است صندوق قابل معامله استراتژی بیت کوین ProShares  سه شنبه هفته آینده در بورس نیویورک آغاز به کار کند. کارشناسان می گویند بعید است کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده این محصول را ممنوع کند، اما برخی هشدار می دهند که اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین می تواند سقوط کند.

ویجای عیار، رئیس بخش آسیا اقیانوسیه در صرافی ارز دیجیتال لونو به شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفت: ما در محدوده مقاومتی حدود 58 تا 60 هزار دلار هستیم، بنابراین رد شدن برنامه صندوق قابل معامله می تواند بیت کوین را به سطح 53 تا 55 هزار دلار بازگرداند. اما به طور کلی این روند همچنان صعودی است و تعدادی از برنامه های ETF دیگر نیز در دست تهیه است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم