گجت نیوز/ سناتورهای جمهوی خواه به رهبری «مارکو روبیا» از دولت بایدن درخواست کردند تا کمپانی «آنر» که زیرمجموعه سابق «هواوی» است، دوباره تحریم و در لیست سیاه قرار گیرد.

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی زبان هنگ کنگی «ساوت چاینا مورنینگ پست»، سناتورهای آمریکایی در تاریخ چهارده اکتبر ۲۰۲۱ نامه‌ای را به دولت بایدن ارسال کردند. در این نامه، کمپانی آنر به عنوان نهادی که «بازو» دولت چین است توصیف شده؛ در ادامه این نامه آمده است که این کمپانی چینی سازنده گوشی‌های هوشمند به فناوری‌های آمریکایی که هم اکنون توسط شرکت مادر سابق یعنی هواوی انکار می‌شود دسترسی دارد. به عبارت دیگر، سناتورها به دنبال این هستند که این کمپانی را همانند شیوه‌ای مشابه با هواوی در لیست تحریم قرار دهند.

روبیو در این نامه نوشت که کنار گذاشتن کمپانی آنر به پکن این امکان را می‌دهد تا «به طور موثر از کنترل صادرات آمریکا طفره رود». برای آن دسته از کسانی که اطلاع ندارند، در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰، کمپانی هواوی کمپانی زیر مجموعه خود را فروخت تا از بقای خودش اطمینان حاصل کند. در این نامه همچنین آمده است:« با عدم اقدام واکنش، وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا در معرض خطرات یک پیشینه خطرناک و تبادل اطلاعات با دشمن است که ما فاقد گنجایش یا نیروی اراده برای مجازات مهندسی مالی بی معنی و بی ملاحضه توسط یک رژیم طرفدار استبداد هستیم».

متأسفانه، آنر و وزارت بازرگانی ایالات متحده و سفارت چین در واشنگتن هنوز به درخواست‌های اظهار نظر در مورد این موضوع پاسخی نداد‌ه‌اند. هواوی همچنین از ارائه هر گونه اظهار نظر خودداری کرده، اما اشاره‌ای به یکی از بیانیه‌های قبلی داشت که در آن اطمینان داده که در به هیچ وجه در مدیریت کمپانی آنر مشارکت نخواهد داشت و هیچ سهامی از این شرکت ندارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم