ترنجی/ آیفون‌های امسال، عمر باتری بیشتری را به ارمغان آورده‌اند. این موضوع، به دلیل استفاده از پکیج سخت افزاری بهینه‌تر و همچنین ظرفیت باتری بیشتر بوده است. آیفون ١٣ پرو، یکی از محبوب‌ترین آیفون‌های جدید است. حال، عمر باتری آیفون ١٣ پرو مشخص شده است که در ادامه نگاهی به جزئیات آن داریم.

چندی پیش، عمر باتری iPhone 13 Pro Max مشخص شد. این گوشی توانست بیشترین بازدهی را در میان پرچمداران امسال ثبت کند.

پس از بررسی آیفون ١٣ و آیفون ١٣ پرو مکس، Gsmarena به سراغ بررسی گوشی iPhone 13 Pro رفته است. به همین ترتیب، تست‌های بازدهی باتری و سرعت شارژ این گوشی منتشر شده‌اند. عمر باتری آیفون ١٣ پرو، حاکی از جزئیات مهمی است. اما بهتر است مروری بر مشخصات این گوشی نیز داشته باشیم:

– نمایشگر ۶.١ اینچی از نوع Super Retina XDR OLED با وضوح ٢,۵٣٢×١,١٧٠
– رفرش ریت ١٢٠ هرتزی متغیر
– تراشه Apple A15 Bionic
– سیستم عامل iOS 15 پیش فرض
– باتری ٣,۰٩۵ میلی آمپر ساعتی
– پشتیبانی از شارژر ٢٠ واتی

عمر باتری آیفون ١٣ پرو
همان طور که احتمالاً می‌دانید، ظرفیت باتری آیفون ١٣ پرو حتی از آیفون ١٣ نیز کم‌تر است. بنابراین، نمی‌توان از این گوشی انتظار بازدهی باتری در حد و اندازه آیفون ١٣ پرو مکس داشت. این دستگاه، دارای نمایشگری با فناوری ProMotion است. به لطف این قابلیت، رفرش ریت نمایشگر بسته به استفاده‌ای که کاربر دارد، به صورت خودکار تنظیم می‌شود. اما سؤال مهم این جاست که آیا ProMotion و تراشه بهینه‌تر نسبت به نسل قبل، می‌تواند نوید بخش عمر باتری بالای این دستگاه باشد؟

خب، اجازه بدهید نگاهی به تست‌های بازدهی باتری این گوشی داشته باشیم. در بخش استفاده ترکیبی، آیفون ١٣ پرو توانسته است بازدهی ٨۵ ساعته را به ثبت برساند. این میزان، کمی از نسل قبل بیشتر است. بنابراین، عمر باتری آیفون ١٣ پرو در بازه “خوب” قرار می‌گیرد. اما این گوشی در حالت استفاده ترکیبی، همچنان بازدهی کم‌تری نسبت به آیفون ١٣ داشته است. پس از آن، آیفون ١٣ پرو حدود ١٧:٣٠ ساعت در تست تماس 3G روشن مانده است که رقم چندان درخشانی نیست.

در بخش وب گردی با رفرش ریت ١٢٠ هرتز نیز ١۶:۴۵ ساعت بازدهی به ثبت رسیده است که رضایت بخش است. این گوشی می‌تواند تا حدود ١٨:٣٠ ساعت به پخش ویدئو بپردازد. آیفون ١٣ پرو پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسل قبلی داشته است. در تصویر زیر، مقایسه‌ای از عمر باتری iPhone 13 Pro با برخی از رقبا موجود است:

تست سرعت شارژ
مانند نسل قبل، در جعبه آیفون ١٣ پرو خبری از شارژر نیست. این گوشی، از شارژر سیمی با توان ٢٠ وات پشتیبانی می‌کند. البته بر اساس تست‌ها، این شارژر می‌تواند فراتر از حد خود برود و حداکثر توان ٢٣ واتی را ارائه دهد. این اتفاق را در آیفون ١٣ پرو مکس نیز شاهد بودیم. اما دقیقاً این گوشی در چه مدت زمانی به طور کامل شارژ می‌شود؟

در نیم ساعت اولیه اتصال شارژر به این دستگاه، ۶٠ درصد از ظرفیت باتری ٣,۰٩۵ میلی آمپر ساعتی آن شارژ می‌شود. چنین سرعت شارژی برای یک آیفون، جذاب است. پس از آن اگر بخواهید منتظر فول شارژ شدن آیفون ١٣ پرو باشید، می‌بایست تا ٩٨ دقیقه منتظر بمانید تا این دستگاه کاملاً شارژ شود.

نظر شما در مورد میزان بازدهی باتری این دستگاه چیست؟ سرعت شارژ آن چطور است؟ آیا این گوشی می‌تواند پاسخگوی کارهای روزمره شما باشد؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم