مجله سخت افزار/ یکی از مشکلاتی که مایکروسافت مدت‌هاست در ویندوز 10 با آن دست و پنجه نرم می‌کند، مشکل این سیستم عامل با برخی از دستگاه‌های چاپگر است و با وجود انتشار بروزرسانی‌های متعدد، همچنان کاربران از این مورد شکایت دارند. جالب است بدانید به نظر مشکل پرینتر در ویندوز 11 هم وجود دارد و مایکروسافت در ویندوز جدید خود نیز موفق به یافتن باگی که منجر به این تداخل می‌شود نشده است.

البته این اولین باگ و مشکل ویندوز 11 نیست و از زمان انتشار این سیستم عامل که چند هفته‌ای می‌گذرد، باگ‌های مختلفی از ویندوز جدید گزارش شده است.

مشکل پرینتر در ویندوز 11 توسط Brother تائید شد

کمپانی ژاپنی Brother که فروشنده دستگاه‌های اداری می باشد اعلام کرده برخی از پرینترهای این کمپانی ممکن است عملکرد صحیحی بر روی ویندوز 11، در زمانی که پرینتر از طریق رابط USB به کامپیوتر متصل شده باشد نداشته باشد. یک گزارش هم که از سوی BleepingComputer منتشر شده به کاربرانی که به ویندوز 11 مهاجرت کرده‌اند در مورد اینکه اگر پرینتر خود را با رابط USB متصل کرده باشند، احتمال بروز مشکل وجود دارد هشدار داده است.

همچنین ممکن است مایکروسافت در ویندوز جدید خود از تغییر تنظیمات پرینتر یا اتصال بیش از یک پرینتر از طریق رابط USB به سیستم‌ها جلوگیری کند.

Brother مدعی شده که مشکل ویندوز 11 با پرینترها بر روی رنج وسیعی از دستگاه‌های این کمپانی مشاهده شده و در مجموع 92 مدل مختلف از پرینترهای این کمپانی ژاپنی مشکلاتی را بر روی ویندوز 11 تجربه کرده‌اند. علاوه بر این هر پرینتری که با USB با سیستم ارتباط برقرار کرده باشد ممکن است مشکلاتی در اتصال و چندین مورد از قابلیت‌های چاپ داشته باشد. این شرکت اعلام کرده که در حال تحقیق برای یافتن راه حلی برای این مشکلات است.

مایکروسافت هنوز این مشکل را به رسمیت نشناخته اما صفحه مربوط به مشکلات ویندوز 11 را بروزرسانی کرده و وضعیت نسبتا مشابهی را اعلام کرده است. ردموندی‌ها مشخصا به اینکه نصب پرینترها از طریق برخی ارتباطات شبکه‌ای ممکن است به شکلی گسترده سازمان و شرکت‌های تجاری را تحت تاثیر قرار دهد اشاره کرده‌اند.
 
مایکروسافت در حال آماده سازی یک آپدیت برای انتشار در آینده است

همچنین خصوصیات سفارشی پرینت نیز ممکن است عملکرد درستی بر روی کلاینت های سرور چاپ نداشته باشد و در نهایت احتمالا کاربران نتوانند پرینترهای خود را از طریق Internet Printing Protocol نصب کنند. مایکروسافت در حال بررسی مشکلات مربوط به پیچیدگی‌های پرینت در ویندوز 11 می‌باشد و یک آپدیت در آینده برای رفع این موارد منتشر خواهد کرد.

جدا از مشکلات پرینت، مایکروسافت به تازگی اولین بروزرسانی را برای ویندوز 11 منتشر کرد که اگر چه برخی مشکلات مربوط به عدم سازگاری سیستم عامل را رفع می‌کند، اما باعث کاهش هر چه بیشتر سرعت پردازنده‌های AMD بر روی ویندوز جدید این کمپانی شده است.

یکی از اتفاقات خوبی که در ویندوز 11 رخ داده، کاهش 40 درصدی حجم آپدیت‌های این سیستم عامل است. مهندس نرم افزار مایکروسافت در این مورد گفته است که با توجه به روند انتشار سریع بروزرسانی‌های امنیتی و تعمیری ویندوز، انتشار این بروزرسانی‌ها مقدار قابل توجهی از پهنای باند را اشغال می‌کند. کاهش چشمگیر حجم بروزرسانی‌ها به منظور ارائه یک تجربه کاربری عالی ضروری بوده است. همچنین کاربرانی که به اینترنت‌های کندتری متصل هستند می‌توانند با آخرین بروزرسانی‌های امنیتی، ویندوز خود را بروز نگه دارند.

مایکروسافت با روش تولید دیتای بروزرسانی معکوس موفق شده حجم بروزرسانی‌ها را در ویندوز 11 تا 40 درصد کمتر کرده است. این باعث می‌شود کاربران ویندوز با دانلود بروزرسانی‌های کم حجم‌تر سیستم خود را آپدیت و ایمن نگه دارند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم