زومیت/ بعد از پذیرش بیت کوین به‌عنوان وجه رایج و قانونی در السالوادور، تعداد زیادی از مردم این کشور به شکل فزاینده‌ای پس‌انداز‌ دلاری خود را برای خرید بیت کوین هزینه می‌کنند.
   
به گزارش Cointelegraph، نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، افزایش تقاضای مردم این کشور برای خرید بیت کوین را دستاوردی برای دولت خود می‌داند و در همین راستا آمار استفاده از والت رسمی چیوو را با انتشار پستی در توییتر به اشتراک گذاشته است:

مقدار دلاری که مردم السالوادور برای خرید بیت کوین در دستگاه‌های خودپرداز چیوو وارد می‌کنند، بیش از ظرفیت این دستگاه‌ها است.

او حتی اعلام کرده است که هر کدام از رسانه‌های خبری السالوادور برای تأیید اطلاعات فوق می‌تواند به‌طور مستقل به این دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کند.

بوکله در ادامه اظهار داشت که والت رسمی چیو تنها در یک روز ۲۴,۰۷۶ درخواست تأیید پرداخت ثبت کرده؛ این تعداد مبلغی برابر با ۳,۰۶۹,۷۶۱٫۰۵ دلار برآورد شده است. 

بعد از رسمیت شناختن بیت کوین در السالوادور، این کشور با مشکلات بسیاری مانند اعتراضات خیابانی و دستگیری‌‌ بی‌دلیل مخالفان درگیر بود؛ اما حالا حوزه قضایی السالوادور هجوم مردم برای تبدیل دلار به بیت کوین را نشان‌دهنده تغییر احساسات آن‌ها و پذیرش استفاده از بیت کوین می‌داند.

البته دولت سالوادور در این فاصله برای ایجاد انگیزه و تشویق مردم، یارانه‌های مختلفی مانند یارانه سوخت مصرفی یا معافیت‌های مالیاتی برای استفاده از بیت کوین در نظر گرفته است.

السالوادور پس از اجرایی شدن قانون استفاده از بیت کوین، برای تسهیل تراکنش‌های محلی بیت کوین و تبدیل بیت کوین به دلار، بیش از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز در سراسر کشور نصب کرد و با این کار بعد از ایالات متحده و کانادا، در جایگاه سوم شبکه رمزارزی جهان قرار گرفت.

دولت سالوادور در نظر دارد با استفاده از سود حاصل از بازار صعودی بیت کوین، بیمارستان دامپزشکی چهار میلیون دلاری احداث کند. این بیمارستان مجهز به چهار اتاق عمل، چهار کلینیک اورژانس، ۱۹ مطب دامپزشکی و یک بخش توان‌بخشی برای حیوانات خواهد بود؛ رئیس جمهور السالوادور در این باره گفت:

ما تصمیم گرفتیم بخشی از این پول را برای ساخت دامپزشکی هزینه کنیم.
شما زندگی در کشوری که از بیت کوین به‌عنوان راه پرداخت اصلی استفاده می‌کند، چگونه تصور می‌کنید؟ آیا رمزارزها سیستم پرداخت آینده جهان خواهند بود؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم