دیجی کالا/ اپل بعد از گذشت یک سال بالاخره از دو لپ‌تاپ جدید خود با نام مک بوک پرو در دو اندازه‌ی ۱۴ و ۱۶ اینچی با ظاهری جدید و تراشه‌ی قدرتمند رونمایی کرد.

اپل در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ از مک بوک پرو با تراشه‌ی M1 رونمایی کرد. اما از لحاظ ظاهری تفاوتی بین این محصول و محصول سال گذشته‌ی شرکت دیده نمی‌شد. اما امسال داستان متفاوت است و علاوه بر تغییر در مدل پردازنده، شاهد یک سری تغییرات ظاهری محسوس نیز هستیم؛ به گونه‌ای که گفته می‌شد مک بوک‌های جدید بیشترین تغییر را به نسبت قبل در بین کل مک بوک‌هایی که تاکنون راهی بازار شده‌اند دارند.

در درجه‌ی اول باید به این نکته اشاره داشته باشیم که این دو لپ‌تاپ مطابق انتظار ۱۴ و ۱۶ اینچی خواهد بود. مک بوک پرو ۱۴ اینچی جانشین مدل ۱۳٫۳ اینچی از سال گذشته است و مدل ۱۶ اینچی هم جانشین مدلی با همین اندازه از سال گذشته به حساب می‌آید. بین خود این دو مک بوک پرو تفاوت ظاهری زیادی وجود ندارد جز اینکه از لحاظ اندازه به شکل محسوسی با یکدیگر متفاوت هستند. البته مدل ۱۴ اینچی از لحاظ  اندازه‌ی کلی تفاوت زیادی با مدل ۱۳٫۳ اینچی سال گذشته ندارد و نمایشگر آن به لطف حذف حواشی بزرگ‌تر شده است که این تغییر بسیار خوبی به حساب می‌آید.

اما می‌پردازیم به قابلیت‌های جدید مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی تا ببینیم اپل قصد دارد با چه محصولاتی به نبرد با بهترین‌های بازار برود. البته همانطور که می‌دانید مک‌بوک‌ها از لحاظ سرعت و قدرت پردازشی بسیار لپ‌تاپ‌های خوبی هستند. ولی مک بوک پروها نمی‌توانستند پیش‌تر مانند لپ‌تاپ‌های گیمینگ، بازی‌های گرافیکی روز را با بهترین کیفیت برایمان اجرا کنند. اما ظاهرا این‌بار داستان متفاوت است و شاهد یک هیولای به تمام عیار خواهیم بود که می‌تواند حتی به خوبی لپ‌تاپ‌های گیمینگ ظاهر شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم