دیجیاتو/ واتس‌اپ به‌تازگی اعلام کرده که قابلیت تماس‌های ملحق‌شدنی را به گروه‌ها اضافه می‌کند. این تماس‌ها به کاربران اجازه می‌دهند هر زمان که خواستند به تماس ملحق شوند. حالا واتس‌اپ به‌طور مستقیم امکان پیوستن به تماس‌ها از داخل گروه‌ها را فراهم می‌کند.

اکانت رسمی واتس‌اپ در توییتر با اعلام این خبر همچنین یادآور شد که نوتیفیکیشن تماس‌ها نیز اکنون به جای نام کسانی که در تماس حضور دارند، نام گروه را نشان می‌دهد. تماس‌های کنونی در فهرست چت‌ها نمایش داده می‌شوند، بنابراین کاربران می‌توانند به محض باز کردن اپلیکیشن ببینند کدام گروه‌ها تماس زنده دارند.

واتس‌اپ در بیانیه‌ای در این باره می‌گوید: «ما می‌خواهیم اتصال آنی به گروه‌ها را برای کاربران آسان‌تر کنیم. هر زمان که خواستید به‌طور مستقیم و راحت با یک کلیک به تماس‌های موجود در گروه‌ها ملحق شوید. با افزایش محبوبیت تماس‌های گروهی، تلفیق تماس‌های ملحق‌شدنی در گروه‌ها به کاربران واتس‌اپ اجازه می‌دهد به‌صورت آنی به گروه‌های خانوادگی و دوستانه خود وصل شوند.»

واتس‌اپ مدعی است تماس‌های گروهی صدای زنگ متفاوت و سبکی خواهند داشت تا کاربران بلافاصله آن‌ها را تشخیص دهند و حسی به سبکی ارسال و دریافت پیام‌ها داشته باشند.

پیام‌رسان واتس‌اپ در چند ماه اخیر قابلیت‌های جدید زیادی ارائه کرده تا بتواند کاربران فعلی را حفظ و حتی کاربران جدیدی جذب کند. این شرکت چند روز پیش از اضافه شدن ویژگی رمزنگاری سرتاسری به پشتیبان‌ها خبر داد. این قابلیت در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS اضافه شده و امنیت پشتیبان‌ها را در سرویس‌های آی‌کلاود و گوگل درایو ارتقا می‌دهد.

واتس‌اپ همچنین احتمالا در حال کار روی قابلیت ناشناخته جدیدی به نام Community است که چیزی شبیه شبکه‌های اجتماعی یا چت‌روم‌ها خواهد بود. در توضیحات این ویژگی که در فایل APK واتس‌اپ مشاهده شده، آمده که انجمن‌ها هم مثل گروه‌ها مدیرانی با امکانات ویژه دارند و می‌توانند اجازه ارسال پیام‌هایی را بدهند که تاکنون بارها در انجمن فوروارد شده است. در برخی گمانه‌زنی‌ها گفته شده که این ویژگی پاسخی به کانال‌های تلگرام است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم