ترنجی/پس از برگزاری رویداد ویژه Unleashed اپل، این شرکت رسما تأیید کرد که macOS Monterey هفته آینده و در تاریخ ۳ آبان در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. درحالی‌که این بروزرسانی با ویژگی‌های جدیدی مانند حالت Focus، میانبر برنامه‌ها و SharePlay ارائه می‌شود، یک قابلیت وجود دارد که در‌حال‌حاضر در دسترس نبوده و انتشار آن تا پایان پاییز به تاخیر افتاده است: Universal Control.

همان‌طور که در اوایل سال جاری توسط اپل نشان داده شد، Universal Control به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از صفحه‌کلید و موس رایانه اصلی خود، به‌طور بی‌سیم یک iPad یا حتی Mac دیگر را کنترل کنند. متأسفانه، اپل هرگز Universal Control را در نسخه‌های بتای macOS و iOS در دسترس قرار نداد و تقریباً همه ارجاعات به این ویژگی پنهان بود.

این ویژگی جدید، بسیار شبیه به SideCar می‌باشد. همچنین در این حالت، تمامی دستگاه‌هایی که درحال استفاده از آن هستید، باید به‌صورت یکپارچه و هماهنگ کار کنند به‌طوری‌که شما را ملزم می‌کند که به‌عنوان مثال، آیپد خود را در کنار دستگاه مک قرار دهید. در این حالت، هنگامی که موس را به سمت آیپد یا سایر دستگاه‌ها بکشید، نشانگر آن از دستگاه فعلی به دستگاه دیگر جابجا شده و به‌عنوان گزینه‌ای ایده‌آل برای کنترل آیپد و یا سایر دستگاه ها، می‌توان از آن استفاده کرد.

با این حال و به دلایلی نامعلوم، Universal Control هرگز در نسخه‌های بتا macOS Monterey گنجانده نشد. اکنون اپل در وب‌سایت خود به‌صورت رسمی تأیید کرده است که این ویژگی “اواخر پاییز امسال” در دسترس خواهد بود، به این معنی که این مورد در هفته آینده و به‌همراه نسخه نهایی macOS Monterey ارائه نخواهد شد.

اپل به‌تازگی تغییرات جزئی را در صفحه تنظیمات Universal Control ایجاد کرده است که اکنون به‌عنوان نسخه “بتا” محسوب می‌شود. با این وجود، کاربران نمی‌توانند از Universal Control با macOS Monterey 12.0 استفاده کنند. ما انتظار داریم که این ویژگی با انتشار نسخه‌های بیشتری از macOS Monterey در آینده مانند macOS 12.1 فعال شود.

macOS Monterey RC هم‌اکنون با شماره ساخت 21A558 در دسترس توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان بتا عمومی از طریق OTA قرار گرفته است. همچنین جالب اینجاست که macOS Monterey RC نیز، شامل نسخه 12.0.1 می‌شود.

دیدگاه شما پیرامون قابلیت Universal Control و تاخیر در انتشار آن چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم