ترنجی/ کمپانی گوگل روز گذشته به‌ صورت رسمی از پرچمداران سال ۲۰۲۱ خود با نام پیکسل ۶ و ۶ پرو رونمایی کرد. این شرکت اطمینان دارد که مدل‌های جدید موفق خواهند شد سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند. در همین راستا، nikkei امروز گزارش داده است که غول جستجو از تأمین‌کنندگان خود خواسته تا بیش از ۷ میلیون دستگاه از سری پیکسل ۶ را تولید کنند.

همچنین این میزان عرضه گوشی پیکسل در مقایسه با سال گذشته تا دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های IDC، کل میزان عرضه تلفن هوشمند از سوی گوگل در سال 2020 به 3.7 میلیون دستگاه می‌رسید. پیش‌بینی می‌شود حتی فروش Pixel 5a 5G که چندی پیش رونمایی شد، از نسخه‌های قبلی خود پیشی بگیرد و تأمین کنندگان گوگل موظف به تولید 5 میلیون دستگاه از این تلفن هوشمند شده‌اند.

همه این‌ها تلاشی در راستای این واقعیت است که گوگل تنها سازنده تلفن اندرویدی مستقر در ایالات‌متحده می‌باشد (اگر موتورولا که متعلق به Lenovo است را حساب نکنید)؛ بنابراین، تلاش خواهد کرد تا بخشی از سهم بازار باقی‌مانده از هواوی را که درحال‌حاضر، اکثر بازارهای بین‌المللی را ترک کرده، بدست آورد.

                                                                                                افزایش تولید سری پیکسل ۶

اپل، سامسونگ و شیائومی نیز موردتوجه گوگل هستند زیرا این شرکت قصد دارد سهم بازار را نیز از آنها بگیرد (که خودشان از مشکلات هواوی سود بردند). چیپست سفارشی Tensor نیز به‌عنوان یک تمایزکننده کلیدی در این میان دیده می‌شود. همچنین علاوه‌بر ایالات‌متحده، این شرکت امیدوار است که موقعیت خود را در اروپا و ژاپن نیز تقویت کند.

گوگل سال گذشته میزان کمتری از گوشی‌های پیکسل خود را عرضه کرد که احتمالا به‌دلیل وضعیت جهانی و این واقعیت بود که به‌جای یک گوشی هوشمند پرچمدار، یک مدل میان‌رده ​​را به بازار فرستاد.

گفته می‌شود گوگل قصد داشته تولید پیکسل 6 را به ویتنام منتقل کند، اما همه‌گیری کرونا، این اقدام را متوقف کرد؛ بنابراین سری 6 در چین ساخته می‌شوند. با این حال Pixel 5a 5G درحال تولید در ویتنام است.

دیدگاه شما درباره دستور گوگل برای افزایش تولید پرچمداران سری پیکسل ۶ به‌میزان ۷ میلیون دستگاه و دو برابر سال گذشته چیست؟

 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم