باشگاه خبرنگاران/ کنسول بازی دستی به نام Thumby که به اندازه یک جاسوئیچی است در اوهایو ساخته شد.

به گزارش دیلی میل ، کوچکترین کنسول بازی دستی جهان به نام Thumby توسط مهندسان آمریکایی توسعه یافته است که تقریباً به اندازه یک تمبر پستی است، اما درست مانند یک دستگاه در اندازه کامل کار می‌کند. کنسول Thumby ساخت شرکت TinyCircuits واقع در اوهایو، دارای پنج بازی یکپارچه با سیستم عامل از پیش نصب شده است که بازی‌های کوچک کلاسیک مانند Tetris، Space Invaders و Snake را اجرا می‌کند.

کاربران حتی می‌توانند بازی‌های خود را با استفاده از زبان برنامه نویسی MicroPython بسازند و با استفاده از کابل با دیگران به اشتراک بگذارند.

کوچک‌ترین کنسول بازی دستی دنیا

این کنسول در رنگ خاکستری با قیمت ۱۴ پوند (۱۹ دلار) فروخته می‌شود که با رنگ‌های دیگر و لوازم جانبی اضافی مانند کابل‌های اتصال با قیمت‌های بالاتری در دسترس است. هر Thumby دارای یک باتری، زنگ، دکمه‌های بازی، صفحه نمایش و یک پورت میکرو USB برای شارژ کنسول بوده و دارای به روز رسانی نرم افزاری است.

صفحه نمایش این کنسول بازی یک صفحه نمایش OLED است و یک حلقه در گوشه سمت راست پایین وجود دارد. همچنین از این کنسول می‌توان به عنوان جاکلیدی استفاده کرد. این کنسول جیبی در کنفرانس "GDex" در کلمبوس، اوهایو مقام خلاقانه‌ترین محصول را دریافت کرده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم