باشگاه خبرنگاران/ تحلیلگر سرشناس محصولات اپل از به تعویق افتادن تولید هدست AR/VR این شرکت خبر داد.

به گزارش فون آرنا، در سال‌های گذشته شرکت اپل به طور مداوم در حال نوآوری و گسترش اجزای اکوسیستم الکترونیکی خود بوده است و در حالی که اپل در حال حاضر به تعداد زیادی از لوازم الکترونیکی خانگی و تلفن همراه دست یافته است، ورود به واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، هدفی است که شرکت اپل مدت‌ها است برای تحقق آن تلاش می‌کند.

در حال حاضر چندین حق ثبت اختراع برای هدست AR/VR اپل تأیید شده است، اما در حالی که توسعه آن به طور کامل در حال انجام است، طبق جدیدترین گزارشات، تولید هدست به تعویق افتاده و در نتیجه تاریخ عرضه آن هم به تأخیر می‌افتد.

مینگ چی کو که به عنوان یکی از بهترین تحلیلگر‌های اپل در جهان شناخته می‌شود، گزارش داده است که به دلیل پیچیدگی دستگاه، هدست واقعیت افزوده از اکتبر یا سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ تولید می‌شود. برنامه اولیه این بود که کارخانه‌های ریخته گری تا آوریل ۲۰۲۲ تولید و مونتاژ را آغاز کنند، اما اینطور نشد.

هدست AR/VR اپل

به نظر می‌رسد تلاش زیادی در طراحی هدست انجام شده است و ظاهرا بسیار سبک‌تر از دستگاه‌های رقیب است. اپل می‌خواهد وزن کلی این دستگاه را حدود ۱۵۰ گرم نگه دارد. سایر هدست‌های واقعیت مجازی یا افزوده، مانند Oculus Rift، اغلب تقریباً نیم کیلوگرم وزن دارند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم