گیم فا/ سونی یک پتنت جدید ثبت کرده است که با استفاده از آن تماشاچیان یک رقابت می‌توانند با استفاده از یک سیستم رای گیری گیمر مورد نظر خود را از رقابت حذف نمایند.

این پتنت جدید به عنوان روشی برای رای دادن به گیمرها توسط تماشاچیان یک رقابت در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ ساخته شده و روز سه شنبه‌ی گذشته به صورت رسمی به ثبت رسیده است. این ویژگی جدید به تماشاگران یک رقابت آنلاین اجازه می‌دهد تا برای حذف (یا نیمکت‌نشینی) بازی‌بازان با یکدیگر مشورت کنند و در نهایت به یک شخص خاص رأی دهند. همچنین، با این پتنت تماشاگران قادر خواهند بود تا پیام‌هایی را برای گیمرها ارسال کنند، به آن‌ها هشدار دهند که بهتر بازی کنند و یا حتی می‌توانند با پرداختن مقداری پول یک گیمر را از رقابت به صورت کامل حذف نمایند.

در توضیحات این اختراع، سونی وضعیتی را توصیف می‌کند که در آن تعدادی از تماشاگران در حال تماشای یک رقابت آنلاین هستند (به طور خاص پلتفرم Twitch به عنوان نمونه‌ی این وضعیت ذکر شده است). با توجه به متن توضیحات این پتنت و نمودارهای آن، تماشاگران سپس به منویی دسترسی پیدا می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برای حذف یا نیمکت نشین کردن یک بازی‌باز از رقابت رای گیری کنند.

بر اساس نمودار ارائه شده، بینندگان می‌تواند از بین چهار گزینه‌ی حذف گیمر از بازی، هشدار به گیمر برای بهبود نحوه‌ی بازی کردنش، ارسال یک پیام شخصی سازی شده و یا باقی ماندن در بازی یکی را انتخاب کنند. بعد از این، رای آن‌ها با آرای سایر بینندگان ترکیب می‌شود و اگر تعداد کل آرای “حذف” به آستانه‌ی خاصی برسد، بازی‌باز مورد نظر از گردونه‌ی رقابت حذف خواهد شد.

سونی در رابطه با ویژگی‌های این پتنت می‌گوید:

این پتنت می‌تواند تا علاوه بر رای گیری با ساخت یک سری انیمیشن‌هایی جدید حذف یا باقی ماندن یک بازی‌باز را به تماشاچیان نشان دهد. همچنین، با استفاده از برخی انیمیشن‌ها می‌توان برخی دلایل خاص حذف شدن یک گیمر نظیر بد بازی کردن وی را نمایش داد.
علاوه بر این، پتنت مورد نظر می‌تواند تا به نوعی با استفاده از یک سری المان‌ها، رای برخی تماشاچیان را که در رقابت مورد نظر تخصص بیشتری از سایرین دارند را با ارزش‌تر نماید. همچنین، در برخی شرایط خاص بینندگان یک رقابت می‌توانند تا با پرداختن مقداری پول داخل بازی (یا حتی پول واقعی) یک گیمر خاص را از رقابت حذف کنند. البته، هزینه‌های حذف هر بازی‌باز فرق می‌کند چرا که گزینه‌هایی نظیر پرداخت قیمت اصلی، پرداخت درصدی از قیمت اصلی و یا به مزایده گذاشتن نیز در گزینه‌های بخش حذف بازی‌باز این پتنت قرار دارند.

اینطور که به نظر می‌رسد، سونی در تلاش است تا با ارائه‌ی یک سری پتنت‌های جدید سطح ارتباط دنیای بازی‌ها را با واقعیت به مرحله‌ی جدیدی برساند. البته، باید منتظر ماند و دید که این سیاست چگونه اجرا و عملی خواهد شد.

نظر شما در این رابطه چیست؟ به نظرتان این اختراع اثرات مثبتی خواهد داشت یا خیر؟ نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم