سخت افزار/ اپل از معدود کمپانی‌های دنیای فناوری است که واکسیناسیون را برای کارمندان خود اجباری نکرده اما کوپرتینویی‌ها برای کارمندان واکسینه نشده قوانین محدود کننده‌ای در نظر گرفته‌اند. کارمندانی که واکسن کرونا را دریافت نکرده باشند، برای هر بار ورود به دفاتر کار خود در این کمپانی میبایست تست Covid-19 انجام دهند. به گزارش بلومبرگ، تست روزانه کرونا از تمام کارمندانی که از ارسال اطلاعات واکسیناسیون خود به اپل خودداری کرده اند دریافت می‌شود همچنین کارمندانی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند به صورت هفته‌ای باید از طریق تست کرونا آزمایش شوند.

تست روزانه کرونا برای کارمندان واکسینه نشده اپل
اما تمامی کارمندان واکسینه نشده باید هر روز که به سر کارهای خود در شرکت اپل می‌شوند تست کرونا بدهند. از افراد واکسینه نشده‌ای که در فروشگاه‌های خرده فروشی اپل مشغول به کارند نیز به جای تست روزانه، در هفته دو بار تست کرونا دریافت می‌شود. افراد واکسینه شده در فروشگاه‌های اپل نیز باید هر هفته تست کرونا بدهند. اپل تا 24 اکتبر به کارمندان خود فرصت داده که اطلاعات واکسیناسیون خود را در اختیار کمپانی قرار دهند و تا چند روز آینده محدودیت‌های یاد شده برای افرادی که از این مقررات پیروی نکرده‌اند اعمال خواهد شد.

تست‌های سریع کرونا در محل فروشگاه‌ها و دفاتر اپل انجام می‌شوند. هر تست 15 دقیقه به طول می‌انجامد و نتیجه آن باید از طریق خود کارمند توسط یک اپلیکیشن داخلی گزارش شود. اپل در ماه جولای، در حالی که همیشه کار حضوری را به دور کاری ترجیح داده بعد از شیوع نسخه دلتای کرونا بازگشت نیروهای خود به محل کار را یک ماه دیگر به تعویق انداخت. در ماه آگوست یک بار کوپرتینویی‌ها بازگشت به محل کار را تا اوایل سال 2022 به تعویق انداختند. حال طبق آخرین دستورالعمل‌های کمپانی، کارمندان اپل از اوایل ژانویه به صورت حضوری حداقل سه روز در هفته در شرکت حاضر می‌شوند. با وجود این محدودیت‌ها، اپل از این حیث به مراتب نسبت به دیگر ابرکمپانی‌های دنیای تکنولوژی مانند گوگل، فیسبوک و مایکروسافت که واکسیناسیون را برای کارمندان خود اجباری کرده‌اند محدودیت کمتری در نظر گرفته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم