دیجی کالا/ اپل بارها به سهام‌داران خود در مورد مشکلات مربوط به عرضه‌ی محصولات خود هشدار داده است. در ابتدا مدیران این شرکت می‌گفتند که کمبودها در درجه‌ی اول بر مک تاثیر می‌گذارد اما در جدیدترین گزارش مالی به مشکلات مربوط به تامین آیفون و آیپد هم اشاره شده است. حالا بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، عرضه‌ی آیفون ۱۳ پرو در بسیاری از بازارها همچنان محدود است و همین موضوع صدای بخشی از مشتریان را درآورده است.

در این میان، عرضه‌ی سری آیفون ۱۱ هم آیفون ۱۲ هم محدود شده و خریداران برای در دست گرفتن آن‌ها باید مدتی منتظر بمانند. همچنین زمان انتظار برای دریافت اپل‌ واچ سری ۷ به حدود ۱ ماه می‌رسد و نسل جدید مک‌بوک پرو هم با چنین مشکلاتی روبرو شده است.البته خبرگزاری بلومبرگ مدعی شده که اپل قبل از پایان سال جاری میلادی احتمالا می‌تواند مشکلات مربوط به تامین محصولات را برطرف کند. از طرف دیگر، محصولاتی مانند هوم‌پاد مینی، ایرپادز ۳، ایرتگ، اپل تی‌وی و ایرپادز پرو دچار چنین مشکلاتی نشده‌اند و کاربران برای خریدن و دریافت آن‌ها لازم نیست منتظر بمانند.

تحلیلگران می‌گویند که در فصل تعطیلات، اپل احتمالا رکورد فروش ۱۲۰ میلیارد دلاری را ثبت خواهد کرد که به معنای رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خواهد بود. ولی در کل مشکلات مربوط به تامین قطعات محصولات اپل، یک تهدید مهم برای رکوردشکنی آمار فروش این شرکت محسوب می‌شود و باید ببینیم آیا اپل علی‌رغم این چالش‌ها می‌تواند رکورد فروش جدیدی ثبت کند یا نه.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم