گیم فا/ کارت‌های حافظه معرفی شده شرکت مایکروسافت برای کنسول‌های سری ایکس و اس دارای دو ظرفیت ۵۱۲ گیگابایتی و ۲ ترابایتی هستند که به حالت کشویی به کنسول متصل می‌شوند.

به دلیل تلاش‌های ایکس باکس برای گسترش سرویس گیم‌‌ پس (Game Pass)، گیمرهای ایکس باکس به کتابخانه‌ای بزرگ از بازی‌های قدیمی و جدید دسترسی دارند. به دلیل وجود سرویس گیم پس و پشتیبانی سری ایکس و اس از تمام بازی‌های منتشر شده در 4 نسل کنسول‌ ایکس باکس، هزاران گزینه برای بازی کردن در دست مخاطبین این کنسول‌ها وجود دارد، اما همین مسئله مدیریت فضای کنسولی را چالش برانگیز می‌کند.

مایکروسافت هم برای در نظر گرفتن این مطلب، تصمیم گرفت برای کارت‌‎‌های حافظه‌ی 512 گیگابایتی و 2 ترابایتی با سی‌گیت همکاری کند و کارت حافظه یک ترابایتی سی‌گیت (1TB) را روانه بازار کرد.

حالا مایکروسافت بار دیگر همکاری خود را با سی‌گیت از سر گرفته و به زودی شاهد ورود درایو‌های کشویی 512GB و 2TB به بازار خواهیم بود. با توجه به مقاله‌ای در وبسایت Xbox Wire، قیمت مدل 512 گیگابایتی 139.99 دلار و قیمت مدل 2 ترابایتی 399.99 دلار خواهد بود. قبلا نیز شایعاتی درباره مدل ۵۱۲ گیگابایتی در اینترنت منتشر شده بود.

لازم به ذکر است که در حال حاضر پیش فروش فقط برای مدل ۵۱۲ گیگابایتی در آمریکا ممکن است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم