سخت افزار/ با اعلام رسمی زمان معرفی و عرضه پردازنده‌های نسل بعد اینتل، حالا برای مشاهده عملکرد این محصولات مورد انتظار لحظه شماری میکنیم. اینتل برای یک بازگشت با شکوه به بازار نیازمند موفقیت در نسل بعد می‌باشد و قصد دارد با کنار زدن AMD باری دیگر خود را به عنوان سلطان بی چون و چرای بازار پردازنده معرفی کند. اگر چه برای این کار پردازنده‌هایی در رده‌های مختلف تدارک دیده شده، اما می‌توان گفت قدرت پرچمداران اینتل و AMD تا حدودی ملاک برتری و پیروزی یکی از این دو ابر کمپانی است. پرچمدار اینتل در بنچمارک‌های لو رفته عملکرد بسیار خوبی داشته و از پتانسیل لازم برای شکست نماینده تیم قرمز برخوردار است. به نظر اینتل از هر نظر برای این پردازنده خود سنگ تمام گذاشته است. تصویر لو رفته از طرح بسته بندی پردازنده Core i9-12900K نشان می‌دهد این محصول مهم با طرحی شایسته روانه بازار خواهد شد.

طرح بسته بندی پردازنده Core i9-12900K اینتل
کاربری در Reddit در پستی، تصویری را به اشتراک گذاشته که به نظر جعبه بسته بندی پردازنده پرچمدار Core i9-12900K اینتل است. در این در حالیست که چند هفته ای بیشتر تا معرفی رسمی پردازنده‌های رسمی Alder Lake از جمله i9-12900K به عنوان پرچمدار خانواده فاصله نداریم. اگر چه این کاربر بنچمارکی از این محصول منتشر نکرده، اما به هر حال بسته بندی جذاب پرچمدار نسل بعد اینتل را تائید می‌کند. این کاربر با نام کاربری Seby9123 مدعی شده دو عدد از پردازنده i9-12900K را با قیمت 610 دلار برای هر یک از آنها خریداری کرده که با توجه به قیمت 725 دلاری پردازنده پرچمدار Ryzen 9 5950X قیمت مناسبی محسوب می‌شود. Seby9123 اعلام کرده که ساکن امریکا است.

همچنین این کاربر جعبه را بازگشایی کرده و تصویری از خود پردازنده نیز به اشتراک گذاشته است. نکته جذاب در مورد بسته بندی پردازنده Core i9-12900K، وجود یک قاب طلایی رنگ داخل باکس است که پردازنده در این قاب که شبیه به ویفرهای تراشه طراحی شده قرار گرفته است. این بسته بندی شبیه به همان بسته بندی لو رفته در ابتدای ماه جاری است و به نوعی گزارش قبلی را تائید می‌کند. متاسفانه در تصاویر منتشر شده از باکس‌های بسته بندی، اطلاعاتی در مورد تعداد هسته‌های پردازشی یا فرکانس کاری هسته‌ها مشاهده نمی‌شود. با توجه به اینکه هنوز مادربردی در بازار نیست که از پردازنده‌های Alder Lake پشتیبانی کند، طبیعیست که این کاربر موفق به تست پردازنده نشده باشد.