سخت افزار/ اگر شما هم به دنبال محتوای تصویری علاقه‌مندی‌های خود هستید، قطع به یقین با شبکه‌ی اجتماعی پینترست آشنایی دارید. این شبکه اجتماعی محیطی را در اختیار شما قرار می‌دهد که علایق و سلیقه‌ی شخص شما را هدف قرار داده و محتوایی متناسب با علایق شما را در اختیارتان قرار خواهد داد. شاید این برنامه مانند شبکه‌های اجتماعی دیگری همچون اینستاگرام و توییتر محبوب و معروف نباشد، اما جالب است بدانید که خبر پیشنهاد خرید Pinterest توسط PayPal آن هم با رقم 45 میلیارد دلاری منتشر شده که دود از سر همه بلند کرده است.

داستان خرید Pinterest توسط PayPal
منبع خبری ناشناسی از روزنامه‌ی معروف نیویورک تایمز اطلاع داده که هر سهام شرکت پینترست، 70 دلار ارزش گذاری شده است که اگر یک حساب سرانگشتی انجام دهیم، مبلغی نزدیک به 45 میلیارد دلار خواهد شد. این موضوع خبری فوق العاده برای مدیران و سهام‌داران این مجموعه خواهد بود چرا که تا هفته‌ی گذشته هر سهام این شرکت تنها 56 دلار قیمت داشت. هر چند که امید چندانی به انجام این خرید بزرگ نیست چرا که ظاهرا شرکت پینترست به این پیشنهاد شرکت پی پل پاسخی نداده و از آن سو هم پیشنهاد دوباره‌ای توسط پی پل مطرح نشده است. اگر این معامله اتفاق بی‌افتد، تبدیل به بزرگ‌ترین خرید شرکت پی پل از ابتدای تاسیس خود خواهد شد.

شبکه‌ی اجتماعی پینترست توسط بن سیلبرمن، پاول سیارا و ایوان شارپ در سال 2010 ایجاد شد و در طی این سال‌ها با متد‌ها و روش‌های متعددی موفق به جذب کاربران بسیاری شد. شاید مسیری که این شرکت برای موفقیت طی کرد مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی با رشد تصاعدی و خرگوش‌وار همراه نبوده اما به مانند لاک پشت، آهسته و پیوسته به سوی موفقیت قدم برداشته است و ظاهرا با موفقیت نیز همراه بوده است. همین موضوع سبب شد تا چند سال قل شرکت مایکروسافت قیمتی برای خرید این شرکت پیشنهاد دهد که با جواب منفی مجریان آن رو به رو شد. از طرفی شرکت ردموندی در طی چند سال گذشته شرکت‌های زیادی را به خانواده خود اضافه کرده (لینکداین، گیت هاب، زنی مکس و موجانگ) و شاید با این درخواست پی پل، دوباره هوس کند تا پیشنهادی جدید به پینترست بدهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم