انتخاب/ شرکت سامسونگ به دلیل نقض حق ثبت اختراع اجازه فروش ۶۱ مدل از گوشی‌های هوشمند خود در روسیه را ندارد.
به گزارش جی اس ام آرنا، سامسونگ با نقض حق ثبت اختراع مربوط به سرویس Samsung Pay خود در یک نبرد حقوقی داغ در روسیه قرار گرفته است.

دادگاه‌های روسیه در اولین مورد تصمیم گرفتند که سامسونگ واردات و فروش حداکثر ۶۱ مدل از گوشی‌های هوشمند خود را که دارای Samsung Pay هستند، از جمله Galaxy Z Fold۳ و Z Flip۳ را به دلیل اتهامات مربوط به نقض پتنت سوئیس متوقف کند.

شرکت پرداخت موبایلی Sqwin Sa سامسونگ به این تصمیمات اعتراض کرده است و هنوز از نظر قانونی ممنوعیت توقف فروش گوشی‌های خود را ندارد.

سامسونگ به دلیل نقض حق ثبت اختراع، اجازه فروش ۶۱ مدل از گوشی‌های هوشمند خود در روسیه را ندارد، مشکل به سال ۲۰۱۳ برمی گردد، زمانی که ویکتور گولچنکو یک پتنت برای یک سیستم تراکنش آنلاین ثبت کرد که سپس در آوریل ۲۰۱۹ ثبت شد و به Sqwin Sa اعطا شد. Samsung Pay در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و یک سال بعد در سال ۲۰۱۶ به روسیه راه یافت.

از امروز، Samsung Pay با ۱۷ ٪ تراکنش ها، پس از Apple Pay (۳۰ ٪) و Google Pay (۳۲ ٪) سومین سیستم پرداخت بدون تماس در روسیه است. به گفته کارشناسان حقوقی، دو سرویس اخیر نیز ممکن است قربانی ثبت اختراع Sqwin Sa شوند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم