مجله دیجی کالا/ قبل از عرضه‌ی چیپست اختصاصی گوگل موسوم به تنسور، گزارش‌هایی مبنی بر در اولویت نبودن سرعت منتشر شد. حالا یکی از افشاگران نتایج بنچمارک این تراشه را منتشر کرده که طبق آن، تنسور حتی از چیپست A12 اپل که سه سال قبل راهی بازار شده، سرعت کمتری دارد.

در این بنچمارک چیپست A12 در زمینه‌ی تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد و به همین خاطر احتمالا این سوال برای کاربران پیش می‌آید که چرا گوگل از اسنپدراگون ۸۸۸ استفاده نکرده است. البته باید خاطرنشان کنیم نتایج بنچمارک لزوما عملکرد تراشه در شرایط واقعی را نشان نمی‌دهند.

گوگل با استفاده از چیپست اختصاصی از کنترل بیشتری بر سخت‌افزار و نرم‌افزار بهره می‌برد و به لطف همین رویکرد می‌تواند عملکرد روان‌تری به ارمغان بیاورد. در رابطه با سرعت پایین‌تر از حد انتظار هسته‌های چیپست تنسور باید بگوییم که شاید گوگل برای کاهش مصرف انرژی، توان آن‌ها را کاهش داده تا عمر باتری پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو افزایش پیدا کند.

هنوز گوشی‌های سری پیکسل ۶ راهی بازار نشده‌اند و به همین خاطر منتظر انتشار نقد و بررسی‌های این گوشی‌ها هستیم تا ببینیم گوشی‌های موردنظر از جهات مختلف چه حرفی برای گفتن دارند. طراحی تراشه‌های اختصاصی کار بسیار پیچیده و هزینه‌بری محسوب می‌شود و اگرچه شاید تراشه‌ی تنسور عملکرد موردنظر کاربران را ارائه ندهد، اما بدون شک نسل‌های بعدی آن در زمینه‌های مختلف بهبود پیدا می‌کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم