گیم فا/ بر طبق گزارش‌های منتشر شده، کمپانی برادران وارنر (Warner Bros. Games) در حال کار روی یک عنوان در سبک Smash Bros به نام Multiversus است.

این خبر، در حقیقت بر اساس یک گزارش در ردیت (Reddit) منتشر شده که توسط روزنامه نگار معروف این صنعت، جف گراب (Jeff Grubb)، نیز تأیید شده است. پس از کشف برند و نام تجاری جدید ثبت شده توسط برادران وارنر که ماه گذشته به نام Multiversus در فضای مجازی منتشر شد، ادعاها در مورد ساخت یک عنوان جدید در سبک بازی Smash Bros اعتبار بیشتری یافتند.

در آخر این هفته، پست جدیدی در وب‌سایت رددیت منتشر شد که ادعا می‌کند روند توسعه‌ی این بازی توسط استودیوی ندررلم (NetherRealm)، توسعه دهنده‌ی سری Mortal Kombat، مدیریت خواهد شد. بر اساس گزارش‌های معتبر، این عنوان رویکردی مشابه با بازی Smash Bros دارد و گیمرها در آن قادر خواهند بود تا در نقش شخصیت‌های متفاوت به مبارزه با یکدیگر بپردازند.

گراب در حساب رسمی توییتر خود تأیید کرد که از روند ساخت این عنوان آگاه است و این پروژه کاملا واقعی می‌باشد. وی در توییتی جدید گفت: «با این همه، این بازی دقیقا توسط توسعه دهندگان ندررلم ساخته نخواهد شد.»

البته، این گزارشگر در ماه آگوست سال جاری ادعا کرده بود که ندررلم از قبل روی ساخت عنوان Mortal Kombat 12 کار می‌کرده است و به دلیل نامشخص بودن آینده‌ی سری Injustice و مشکلات پیش آمده در این رابطه با برادران وارنر، تصمیم گرفته است تا ساخت Mortal Kombat 12 را در اولویت خود قرار دهد.

طبق ادعاهای نسبتا رسمی منتشر شده، لیست شخصیت‌های بازی در دست ساخت Multiversus شامل موارد زیر است:

شگی (از سری انیمیشن‌های Scooby-Doo)

گاندالف (ارباب حلقه‌ها)

تام و جری

بتمن

فرد فلینستون

مد مکس

جانی براوو

علاوه بر این، افشاهای منتشر شده ادعا می‌کنند که یکی از موارد به شدت الهام‌بخش‌ برای ساخت این بازی، میم «Ultra Instinct Shaggy» بوده است که در آن طرفداران شخصیت شگی Scooby-Doo را طوری طراحی کرده‌اند که شبیه یکی از شخصیت‌های بازی Dragon Ball باشد.

کمپانی برادران وارنر سپس Ultra Instinct Shaggy را به ابتدای انیمیشن Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms اضافه کرد. این گزارش نشان می‌دهد که به جای قرار دادن شخصیت شگی در Mortal Kombat، ایده‌ای که طرفداران زیادی داشت، برادران وارنر از این ایده استفاده کرده و ساخت یک بازی جدید در سبک Smash Bros را آغاز نموده است.

البته، کمپانی برادران وارنر در گذشته نیز چندین بار IPهای مختلف خود را با یکدیگر ترکیب کرده است. برای مثال، به عنوان Lego Dimensions که توسط وارنر بروز اینتراکتیو (Warner Bros Interactive) منتشر شده بود، شخصیت‌های متعددی از فرنچایزهای مختلف WB از جمله The Lego Movie، Batman ،The Lord of the Rings ،Harry Potter ،Scooby-Doo ،Gremlins ،The Goonies و Beetlejuice اضافه گردید.

لازم به ذکر است، فیلم جدید Space Jam: A New Legacy نیز حول محور ایده‌ی دنیایی است که در آن تمامی شخصیت‌های ساخته شده توسط برادران وارنر همزمان حضور دارند و با یکدیگر مواجه خواهند شد. با این همه، باید منتظر ماند و دید که در نهایت این پروژه چگونه خواهد بود. البته، کمپانی برادران وارنر هنوز در این زمینه اعلامیه‌ای منتشر نکرده است، اما بر اساس گزارشات معتبر منتشر شده، احتمالا عنوان Multiversus در دست ساخت قرار دارد.

نظر شما همراهان همیشگی ما در این رابطه چیست؟ به نظرتان عنوان Multiversus اثر موفقی خواهد شد یا خیر؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم