گیم فا/ بازی ماجراجویی و ترسناک Insomnis، ساخته‌ی پث گیمز، قرار است تا به زودی برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ منتشر شود.

کمپانی سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (Sony Interactive Entertainment) اسپانیا و استودیوی پث گیمز (Path Games) به صورت رسمی اعلام کردند که عنوان ماجراجویی ترسناک و اول شخص آن‌ها، Insomnis، در تاریخ جمعه، ۷ آبان ۱۴۰۰ (29 اکتبر 2021)، درست در زمان مراسم هالووین، برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد. قیمت این عنوان 14.99 دلار / 14.99 یورو(حدود 480 هزار تومان) خواهد بود و به صورت دیجیتالی روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در دسترس قرار خواهد گرفت.

روایت Insomnis در یک عمارت اسرارآمیز که توسط چیزهایی عجیب و غیر قابل درک تسخیر شده است، قرار دارد. گیمرها وظیفه دارند معماها و پازل‌های متفاوتی را حل کنند تا رمز و راز این عمارت و همچنین سرگذشت نقش اصلی این عنوان، جو کاستوت (Joe Castevet)، را کشف کنند.

در یک خلاصه‌ی کلی از ویژگی‌های این عنوان آمده است: «این بازی با استفاده از برخی نشانه‌های قدیمی و مشهور به بعضی از عناوین کلاسیک ژانر وحشت ادای احترام می‌کند. داستان این عنوان نیز شما را به یک روایت جالب و جذاب برای یافتن پاسخ سوالاتتان هدایت خواهد کرد. وقتی که جو کاستوت این عمارت قدیمی و خالی از سکنه را به ارث برد، همه چیز خوب به نظر می‌رسید.

با این همه، چیزی که وی تصور آن را نمی‌کرد، این بود که این هدیه و میراث کهنه در واقع یک نفرین کامل بوده است. عمارت خالی از سکنه‌ی Castevet راز تاریکی را در خود پنهان می‌کند و جو باید آن را کشف کند. وی باید حداکثر تلاشش را بکند تا از دست این عمارت فرار کند و در عین حال گذشته‌ی حقیقی خود را باز یاب‍د.»
 
برخی از ویژگی‌های گیم‌پلی این عنوان عبارتند از:

فضای ترسناک و سنگین عمارت Castevet را تجربه کنید. اینجا مکانی است که در سرتاسر آن رازهای مختلفی برای آن دسته از کسانی که آنقدر شجاع هستند تا به دنبال پاسخ باشند، قرار گرفته است.

هر انتخابی مهم است. Insomnis دارای چندین پایان مختلف است، بنابراین گیمرها باید با دقت انتخاب کنند که چگونه و از چه مسیری به تجربه‌ی بازی خود ادامه دهند.
معماها و پازل‌های مختلف را حل کنید تا بدین شکل در روند داستان اصلی بازی پیش بروید. در این عنوان هیچ مکانیکی برای مبارزه به صورت مستقیم وجود ندارد.

Insomnis به عنوان بخشی از برنامه‌ی PlayStation Talents SIE در اسپانیا توسعه یافته است. هدف این برنامه حمایت از توسعه دهندگان کوچک این صنعت در اسپانیا و انتشار یک بازی موفق در سراسر جهان است.

نظر شما همراهان همیشگی ما در این رابطه چیست؟ به نظرتان عنوان Insomnis اثر موفقی خواهد شد یا خیر؟
 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم