دیجیاتو/ هواوی اولین نسل عینک واقعیت مجازی خود را با نام Huawei VR Glass در سال ۲۰۱۹ روانه بازار کرد. هواوی در اکتبر ۲۰۲۰ یک جانشین با نام Huawei VR Glass 6DOF Game Set را معرفی کرد که با ویژگی‌های بهبودیافته و کنترلر ۳۶۰ درجه همراه شده بود. البته این مدل با وجود گذشت یکسال از زمان معرفی، هنوز به صورت گسترده در بازار عرضه نشده است.

سال گذشته غول چینی اعلام کرد عینک واقعیت مجازی را تا دسامبر ۲۰۲۰ در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد و سال بعد نیز برای فروش عرضه خواهد شد. این اتفاق رخ نداد و به تازگی خبر رسیده هواوی در حال کار روی VR Glass جدید است.

منبع خبری RODENT950 گفته نسل دوم عینک واقعیت مجازی هواوی در راه است. هواوی برای عرضه برخی محصولات خود قبل از پایان سال میلادی جاری برنامه‌ریزی کرده، بنابراین احتمال می‌رود که نسل جدید عینک VR نیز جزو آن‌ها باشد.

سال گذشته تنها چند ویژگی از این دستگاه گفته شد و اشاره‌ای به قیمت آن نشد، در حالی که نسل اول این دستگاه برچسب ۴۷۰ دلاری داشت و هنوز برای خرید در دسترس قرار دارد. ظاهرا نسل جدید از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود.

نسل دوم شباهت بسیاری به نسخه اول دارد، در حالی که دو دوربین برای ردیابی در بالای عینک قرار گرفته است. همچنین کنترلر آن شباهت بسیاری به Google Daydream دارد و از سه دکمه به همراه جوی استیک بهره می‌برد.

طراحی نسل اول شبیه عینک اسکی بود و از یک نمایشگر ۲.۱ اینچی LCD با وضوح ۳۲۰۰ در ۱۶۰۰ بهره می‌برد و نرخ تازه‌سازی آن بسته به دستگاه متصل شده، تا ۹۰ هرتز می‌رسید.

این عینک به دلیل نداشتن باتری داخلی بسیار سبک بود و وزنی حدود ۱۶۶ گرم داشت. همچنین قابلیتی برای افراد عینکی وجود داشت که فوکوس بهتری روی عینک رخ می‌داد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم