گجت نیوز/ یکی از کاربران آیفون ۱۲ از اپل شکایت کرده است. این فرد ادعا می‌کند که اگرچه گارانتی آیفون او همچنان اعتبار دارد، ولی شرکت آمریکایی از تعمیر آن طفره می‌رود.

به گزارش وب‌سایت Business Insider، یکی از دارندگان آیفون به نام Theodore A. Kim از اپل شکایت کرده و خواهان دریافت ۱۳۸۳ دلار شده است. مبلغ درخواستی دقیقا قیمت مدل آیفون 12 آقای کیم است. اپل در حالی از تعمیر آیفون مورد نظر اجتناب کرده که هنوز به سبب گارانتی متعهد به این کار بوده است.

کیم ادعا می کند گوشی خود را در آبان ماه سال گذشته از ویتنام خریداری کرده است و گارانتی آن نیز تا آبان ۱۴۰۱ معتبر است.

آقای کیم چند ماه قبل به آمریکا برگشت؛ اما در کمال تعجب متوجه شد که آیفون او نمی‌تواند سیم کارت آمریکایی را شناسایی کند. او با اپل تماس گرفت و قرار شد که گوشی را به نزدیک‌ترین فروشگاه اپل ببرد.

کیم گوشی را به فروشگاه اپل برد و آن را تحویل بخش تعمیرات دارد. کمی بعد کارمند اپل با گوشی برگشت و گفت که چون گوشی دستکاری شده، آن را تعمیر نخواهند کرد. آنها با وجود درخواست کیم برای توضیح بیشتر در این رابطه، جوابی ندادند.

اما وقتی تئودور آیفون ۱۲ خود را تحویل گرفت، متوجه شد که سینی سیم کارت شکسته است. وی فورا با مراجعه به اداره Better Business از اپل شکایت کرد. او ادعا کرد هنگامی که گوشی در اختیار اپل بوده، سینی سیم کارت آسیب دیده است.

اپل در پاسخ به این ادعا گفت که اگر خشاب سیم کارت در هنگام بررسی گوشی آسیب می‌دید، آنها قطعا دستگاه را تعمیر می‌کردند و با این توضیح آنها دیگر موضوع را تمام شده می‌دانند.

کیم سپس از اپل درخواست کرد که با دریافت مبلغی، آیفون وی را تعمیر کند؛ اما این شرکت به دلیل باطل شدن گارانتی آیفون، این پیشنهاد را هم رد کرد. در گام بعدی وی در خرداد ماه با ارسال ایمیلی به تیم کوک، مدیرعامل اپل شرایط را توضیح داد؛ اما تاکنون هیچ جوابی دریافت نکرده است.

در نهایت کیم در گوگل درباره موضوعات مشابه جستجو کرد و متوجه شد که فردی در سال ۲۰۱۲ از اپل در دادگاه دعاوی کوچک سیاتل شکایت کرده است. همین نیز باعث شد که وی به فکر شکایت از اپل در دادگاه دعاوی کوچک بیفتد.

نتیجه این شکایت به این بستگی دارد که آیا کیم می‌تواند دادگاه را متقاعد کند که خشاب سیم کارت گوشی هنگامی که در اختیار مرکز تعمیرات اپل بوده، آسیب دیده است یا خیر. این ادعا در شکایت کیم در اداره Better Business نیز مطرح شده بود. جالب اینجاست که یکی از مدیران فروشگاه‌ اپل در سان فرانسیسکو ادعای او را تایید کرده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم