گیم فا/ به نظر می‌رسد که دو فرانچایز محبوب Infamous و Sly Cooper، پس از نزدیک به یک دهه دور بودن از میادین، هر دو در مسیر احیاء برای کنسول پلی‌استیشن 5 هستند.

اوایل ماه اکتبر میلادی بود که نیک بیکر (Nick Baker)، موسس XboxEra، در حساب توییتر خود ادعا کرد که منبع رسمی او در شرکت سونی، توسعه‌ی بازی‌های جدیدی از فرانچایزهای Infamous و Sly Cooper را تایید کرده است. طبق گفته‌ی منبع رسمی نیک بیکر، این دو فرانچایز فرست پارتی پلی‌استیشن به احتمال “صد در صد” پا به کنسول نسل نهمی شرکت سونی خواهند گذاشت.

یکی از کاربران شبکه‌ی توییتر، دو هفته‌ی قبل پستی را به شرح “ما Sly Cooper 5 را نیاز داریم، لطفا” منتشر کرد. در پاسخ به این کاربر بود که نیک بیکر تصویر زیر را به اشتراک گذاشت. در تصویر زیر، کاربری که هویتش نامشخص است، خبر بازگشت فرانچایزهای Sly Cooper و Infamous را به اطلاع نیک بیکر رسانده است. بیکر نیز پاسخ داده که از این موضوع باخبر است. این کاربر مجهول الهویه هم در نهایت ادعا کرده که احتمال احیاء این دو فرانچایز، صد در صد است.

ماه گذشته و به دنبال به‌روز شدن غافلگیرکننده‌ی دامنه‌ی وب‌سایت رسمی Infamousthegame.com، اسم فرانچایز Infamous بر سر زبان‌ها افتاد. در آن مقطع گمان می‌شد که شرکت سونی در جریان رویداد PlayStation Showcase 2021 نسخه‌ی جدید این فرانچایز را معرفی کند. هرچند این اتفاق هرگز رخ نداد، اما با این وجود شایعات پیرامون بازی مذکور از آن زمان تا کنون روز به روز قوت گرفته‌اند.

کمی آن طرف‌تر، گفته می‌شود که استودیوی ساکر پانچ پروداکشنز (Sucker Punch Productions) توسعه‌ی این بازی Infamous معرفی‌نشده را هدایت می‌کند. البته، ظاهرا ساکر پانچ در ساخت بازی Sly Cooper معرفی‌نشده‌ای که گفته می‌شود یک ریمیک خواهد بود، نقشی نخواهد داشت.

اگر اخبار رویداد PlayStation Showcase 2021 را دنبال کرده باشید، احتمالا خبر دارید که در نمایش لایو اکشن عجیب و غریبی که در ابتدای رویداد مذکور پخش شد، نمادهای متعددی از بازی‌های مختلف گنجانده شده بود؛ یکی از این نمادها لوگوی Sly Cooper بود.

آخرین بازی از فرانچایز Infamous که در در حقیقت پیش‌درآمدی بر نسخه‌ی Second Son بود، در سال 2014 و با عنوان First Light منتشر شد. در طرف دیگر، بازی Sly Cooper: Thieves in Time آخرین نسخه‌ی منتشرشده از این فرانچایز است که عرضه‌ی آن به سال 2013 بازمی‌گردد. این دو فرانچایز، علی رغم محبوبیتی که نزد طرفداران دارند و فروش بالایی که داشته‌اند، تا کنون نتوانسته‌اند سونی را برای بازگشت خود به گود متقاعد کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم