گیم فا/ دارندگان کنسول ایکس باکس از این پس می‌توانند از طریق سرویس GeForce Now، بازی‌های کامپیوتری را تجربه کنند، اما عناوین پلی‌ استیشن غیرقابل دسترسی هستند.

به تازگی سرویس استریم GeForce Now برای مرورگر مایکرسافت Edge در دسترس قرار گرفت. به همین دلیل، دارندگان کنسول‌های ایکس باکس از این پس می‌توانند بازی‌های کامپیوتری را با موس و کیبورد در کنسولِ خود بازی کنند.

گرچه پس از تست کردن این ویژگی، گیمرهای ایکس باکس متوجه شدند که بازی Death Stranding، عنوان تحت مالکیت شرکت سونی، در دسترس نخواهد بود. این بازی ابتدا در سال ۲۰۱۹ برای پلی استیشن ۴ عرضه شد و سپس در دسترس بازی‌بازان رایانه‌های شخصی قرار گرفت.

بنابر گفته تام وارن (Tom Warren) گزارشگر رسانه Verge، دلیل این اتفاق می‌تواند وجود توافقی از طرف سونی باشد که دسترسی به عناوین منتشر شده‌ی این شرکت را برای کاربران ایکس باکس محدود می‌کند. تام وارن در این‌ باره گفت: «قصد داشتید بازی‌های کامپیوتری سونی را در سرویس GeForce Now بازی‌ کنید؟ متوجه شدم که دارندگان ایکس باکس نمی‌توانند بازی Death Stranding را که توسط سونی منتشر شده در کنسول خود بازی کنند. دسترسی به این بازی از طریق کنسول‌های مایکروسافت محدود شده است و احتمالا برای عناوین دیگر سونی هم همینطور خواهد بود.

حدس میزنم دلیل این اتفاق، توافقی بین سونی و انویدیا (Nvidia) باشد که از دسترسی ابری (Cloud) به این بازی جلوگیری می‌کند. صحت این مطلب را از انویدیا خواهم پرسید.»

سرویس استریم GeForce Now تا به امروز دسترسی به 1000 بازی کامپیوتری را به صورت انلاین ممکن کرده است و روز به روز به تعداد بازی‌های پشتیبانی شده‌ خود می‌افزاید. جالب است بدانید که این سرویس به دارندگان کنسول ایکس باکس اجازه استفاده از موس و کیبورد را می‌دهد تا بتوانند از بازی‌هایی که از کنترلر پشتیبانی نمی‌کنند در کنسول خود لذت ببرند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم