مجله سخت افزار/ جدیدترین آپدیت ویندوز 10 نرم افزار PC Health Check را بر روی تمامی کامپیوترهای شخصی مبتنی بر این سیستم عامل مایکروسافت نصب می‌کند. اگر چه این نرم افزار را به عنوان یک ابزار برای نمایش سازگاری سیستم با ویندوز 11 میشناسیم، اما جدیدترین نسخه این نرم افزار باعث می‌شود که کاربران بتوانند استفاده عمومی‌تری از آن داشته باشند.

آپدیت KB5005463 نرم افزار PC Health Check که سابقا به عنوان ابزار سازگاری برای ویندوز 11 شناخته میشد را بر روی تمامی کامپیوترهای مجهز به نسخه 2004 و جدیدتر ویندوز 10 نصب می‌کند. به گفته مایکروسافت این برنامه اکنون کاربری عمومی‌تری دارد، اما در حال حاضر این نرم افزار بر روی ویندوز 11 عرضه نشده است. البته کاربرد اصلی این برنامه عوض نشده و همچنان کاربران می‌توانند از PC Health Check به منظور تشخیص اینکه سیستم‌هایشان با ویندوز 11، جدیدترین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت سازگاری دارد یا خیر استفاده کنند.

با این تفاوت که اکنون ویژگی‌های جدیدتری نیز به برنامه استفاده شده است. صفحه اصلی برنامه اکنون ما را یاد صفحه About در System Settings ویندوز می اندازد. جایی که اطلاعات کلی راجع به سیستم مانند نام PC، مقدار ظرفیت رم، ظرفیت درایو ذخیره سازی اصلی و عمر درایو ذخیره ساز نمایش داده می‌شود. مشخص نیست مبنای تشخیص عمر درایو ذخیره سازی سیستم در این نرم افزار دقیقا چیست.

نرم افزار اکنون نقطه دسترسی دیگری نیز در اختیار کاربران می‌گذارد که توسط آن می‌توان پوشه‌های OneDrive را یکپارچه یا از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرد. همچنین با PC Health Check می توانید وضعیت ویندوز آپدیت را چک کنید و ببینید در حال حاضر سیستم شما چه نسخه‌ای از ویندوز 10 را اجرا می کند. در دستگاه‌هایی که از باتری برای تامین انرژی خود استفاده می‌کنند، این نرم افزار ظرفیت باتری را نمایش می‌دهد. در بخش Storage Capacity نیز به نظر نرم افزار فقط درایو اصلی که سیستم عامل بر روی آن نصب شده را برای نمایش مقدار فضای باقی مانده در نظر می‌گیرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم