گیم فا/ تنظیمات صحیح کنترلر کمک بزرگی در کال آف دیوتی: وارزون (Call of Duty: Warzone) است. در این مقاله‌ قصد داریم بهترین تنظیمات کنترلر را برای کنسول و PC معرفی کنیم.

پشتیبانی اکتیویژن (Activision) از Call of Duty: Warzone ادامه دارد و با اضافه شدن محتوای جدید به بازی، خوب است مطمئن شوید که بهترین تنظیمات ممکن برای پیروزی در مبارزات را در اختیار دارید. تنظیمات زیر برای افزایش دقت و کارآمدی کنترلر روی PC و کنسول به شما توصیه می‌شود.

تنظیمات کلی

BR Button Layout: Default or Tactical
Stick Layout Preset: Default
Invert Vertical Look: Disabled
Deadzone: 0.05
Horizontal Stick Sensitivity: 6
Vertical Stick Sensitivity: 6
ADS Sensitivity Multiplier (Low Zoom): 1.00
ADS Sensitivity Multiplier (High Zoom): 1.00
Aim Response Curve Type: Standard/Dynamic
Controller Vibration: Disabled

استفاده از تنظیمات دکمه‌ی Default یا Tactical به کنترلر شما بستگی دارد. در Warzone باید طیف وسیعی از حرکات مختلف را اجرا کنید. تنظیمات Tactical مناسب کسانی است که از کنترلرهای ساده استفاده می‌کنند. این تنظیمات فرمان Crouch/Slide شما را به جوی‌استیک سمت راستی تغییر می‌دهد تا بتوانید این کارها را بدون حرکت دادن انگشت خود انجام دهید. اگر از کنترلرهای حرفه‌ای که به شما اجازه‌ی شخصی‌سازی دکمه‌ها را می‌دهند استفاده می‌کنید، می‌توانید تنظیمات این بخش را در حالت Default رها کنید.

برای حساسیت جوی‌استیک یا همان Stick Sensitivity، توصیه می‌شود که در طیف 6 تا 8 بمانید. البته برخی افراد علاقه به تجربه‌ی بازی با حساسیت بالا دارند. این کار سرعت نشانه‌گیری شما را افزایش می‌دهد، اما دقت آن را پایین می‌آورد. تنظیمات پیشنهادی ما برای هم افقی و هم عمودی 6 است.

تنظیمات اسلحه

Aim Assist: Standard/Precision
Weapon Mount Activation: ADS + Melee
Weapon Mount Movement Exit: Enabled
Aim Down Sight Behavior: Hold
Steady Aim Behavior: Hold
Equipment Behavior: Hold
Use/Reload Behavior: Contextual Tap
Depleted Ammo Weapon Switch: Enabled
Armor Plate Behavior: Apply All

برای تنظیمات Aim Assist بهتر است به همان Standard بچسبید. در صورت انتخاب حالت Precision، نشانه‌ی شما صرفا وقتی به دشمن نزدیک می‌شوید آهسته می‌شود، اما Standard طیف وسیع‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بسیاری از بازی‌بازان حرفه‌ای از Precision برای نشانه‌گیری سرعتی استفاده می‌کنند. اگر فکر می‌کنید که تیرانداز دقیقی هستید، پس این تنظیمات برای شما مناسب است.

یکی از بخش‌های مهم تنظیمات اسلحه این است که Use/Reload Behavior را به Contextual Tap تغییر دهید. این تنظیمات به شما اجازه خواهد داد تا با سرعت بسیار بیشتری درها را باز کرده یا آیتم‌ها را بردارید. در نتیجه زمان کم‌تری را در حالت‌های آسیب‌پذیر سپری می‌کنید.

تنظیمات حرکت

Slide Behavior: Tap
Auto Move Forward: Disabled
Automatic Sprint: Auto Tactical Sprint
Vehicle Camera Recenter: Enabled
Parachute Auto-Deploy: Disabled

Parachute Auto-Deploy یکی از تنظیماتی است که بسیاری از بازی‌بازان حرفه‌ای و استریمرها غیر فعال می‌کنند. این مهم به شما اجازه خواهد داد تا چتر نجات خود را در فاصله‌ی بسیار کم‌تر از زمین باز کنید تا سریع‌تر به زمین برسید. البته فقط مراقب باشید که خیلی دیر هم چتر نجات را باز نکنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم