گیم فا/ احتمالا همه‌ی شما از حجم بالای بازی‌های سری Call of Duty، به‌روزرسانی‌های سنگین آن‌ها و فضای زیادی که از هارد کاربران اشغال می‌کنند، باخبر هستید.

خواندن این مقدمه، ممکن است باعث نگرانی شما در رابطه با حجم بازی Call of Duty: Vanguard شود. اما جای نگرانی نیست. روز گذشته، استودیوی اسلج‌همر گیمز (Sledgehammer Games) توییتی را در صفحه‌ی رسمی Call of Duty به اشتراک گذاشت تا طرفداران را از حجم کم نسخه‌ی جدید این سری در مقایسه با عناوین قبلی، باخبر کند.

بر این اساس، حجم بازی Call of Duty: Vanguard در کنسول‌های نسل بعدی و رایانه‌های شخصی، به میزان قابل توجهی کمتر از بازی‌های قبلی سری خواهد بود. این کاهش حجم، به لطف یک فناوری استریم تکستچر تقاضا محور رخ می‌دهد که انتظار می‌رود حجم بازی را 30 تا 50 درصد کاهش دهد.

گرچه به طور دقیق گفته نشده است که حجم بازی Call of Duty: Vanguard چه مقدار خواهد بود، اما برآوردهایی که پیش از این انجام شده، عدد 95 گیگابایت را برای حجم این بازی اعلام کرده‌اند. هرچند 95 گیگابایت هم به خودی خود عدد بزرگی به حساب می‌آید، اما مشخصا مدیریت آن ساده‌تر از حجم بازی‌های قبلی سری مورد بحث خواهد بود. البته که این عدد پس از انتشار به‌روزرسان‌های متعدد و آغاز سیزن‌های مختلفی که محتویات جدید را به بازی می‌آورند، تغییر خواهد کرد.

اما هرچه شود، به عدد سرسام آور 300 گیگابایت که نمی‌رسد؛ اگر از طرفداران سری Call of Duty باشید، باید از فضای مورد نیاز برای نصب کامل نسخه‌ی Black Ops Cold War اطلاع داشته باشید. نصب این بازی، حتی پس از آن که حجم فایل‌هایش کاهش داده شد هم به 300 گیگابایت فضای خالی نیاز داشت.

در حقیقت حجم این بازی به اندازه‌ای زیاد بود که نصب کامل Black Ops Cold War و Warzone روی یک کنسول پلی‌استیشن 4 با حافظه‌ی 500 گیگابایت دیگر ممکن نبود و کاربران پلی‌استیشن 5 هم مجبور بودند بخش زیادی از فضای ذخیره‌ی 667 گیگابایتی خود را برای نصب این بازی کنار بگذارد.

البته نکته‌ی دیگری که وجود دارد این است که احتمالا در نسخه‌ی Vanguard نیز، همچون بازی‌های Call of Duty قبلی، پلیرها بمی‌توانند داده‌های شخصی‌ای را که نیازی به آن‌ها ندارند، از روی حذف کنند. در این صورت شما می‌توانید کمپین بازی را به اتمام برسانید و سپس آن را حذف نمایید؛ اگر تمایلی به بازی کردن حالت Zombies نداشته باشید، لازم نیست برای نداشتن فایل‌های این بخش روی سیستم خود نگران باشید.

به هر ترتیب، توجه توسعه‌دهندگان بازی‌های Call of Duty به یکی از دغدغه‌های اساسی پلیرها در سال‌های اخیر و پرداختن آن‌ها به حجم بازی، خبری بسیار خوشایند است. نسخه‌ی جدید سری مورد بحث که Vanguard عنوان گرفته است، در تاریخ 14 آبان ماه 1400 (5 نوامبر 2021) منتشر خواهد شد و این یعنی خیلی زود از حجم دقیق آن باخبر خواهیم شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم