باشگاه خبرنگاران/ مدیران و کارمندان شرکت فیسبوک به دلیل نقض اطلاعات در رسانه Breitbart با یکدیگر درگیر شدند.

فیسبوک مدت‌ها است که متهم به بازی در  طیف‌های مختلف سیاسی است. گزارش‌های فاش شده وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که مدیران و کارکنان فیسبوک بار‌ها بر سر   محتوا‌های محافظه کارانه، به ویژه رسانه‌هایی مانند Breitbart، با یک‌دیگر درگیر شده اند.

کارمندان استدلال می‌کنند که فیسبوک، Breitbart ، را از منتشرکننده های اخبار موثق حساب می‌کند. یک کارمند درباره نقض اطلاعات رسانه Breitbart گفت:" فیسبوک نه تنها به سخنان کارمندانش مبنی بر نقض اطلاعات غلط از سوی این رسانه گوش نمی‌کرد، بلکه ازBreitbart حمایت نیز می‌کرد. کارکنان این شبکه اجتماعی  ادعا می‌کنند که رسانه مذکور به عوامل نفوذی محافظه کار Diamond و Silk اجازه می‌دهد تا از تجزیه و تحلیل اطلاعات غلط جلوگیری کنند.

درگیری کارکنان فیسبوک بر سر رسانه Breitbart

مدیران فیسبوک در پاسخ به یک مجله درباره برنامه مذکور، موضع خود را حفظ کرده و افزودند:" ما رسانه Breitbart را بررسی کرده‌ایم این رسانه قوانین را رعایت کرده و اطلاعات غلط به مخاطب ارائه نمی‌کند.

شایان ذکر است، افشاگری‌های جدید فیسبوک، رضایت افراد در هر دو طرف سیاسی آمریکا را جلب نخواهد کرد. به طوری که یکی از لیبرال‌ها می‌گوید: "ما نگران گسترش ادعاهای دروغین فیسبوک هستیم". در حالی که جناح راست  آمریکا از آن حمایت می‌کند. آن‌ها همچنین بر اهمیت ابزار‌هایی برای محدود کردن خودکار دسترسی به اطلاعات غلط تاکید می‌کنند. مدیران فیسبوک می‌توانند با جلوگیری از اخبار جعلی، بدون نیاز به اطلاعات انسانی، بحث‌های داخلی را به حداقل برسانند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم